Jutro mam zabieg powiększania ust. Czy przed zabiegiem i po mogę pic alkohol w małych ilościach?

10 odpowiedzi
Jutro mam zabieg powiększania ust. Czy przed zabiegiem i po mogę pic alkohol w małych ilościach?
Lepiej unikać alkoholu w przeddzień i w dniu zabiegu - ma on działanie odwadniajace co nie jest najlepszą opcją ponieważ usta mogą być podrażnione, to obserwacja praktyczna, oficjalnych wytycznych nie ma.

Witam, nie należy pic alkoholu, ponieważ rozszerza naczynia i zwiększa szanse na krwawienie i w konsekwencji powstanie krwiaków i siniaków. Pozdrawiam
Proszę unikać alkoholu dzień przed i w dniu zabiegu. Rozszerzy naczynia i będą większe siniaki.
Witam,
Powinna Pani unikać alkoholu dzień przed i przynajmniej dwa dni po zabiegu. Alkohol wpływa na ciśnienie krwi, co nie jest bez znaczenia podczas wykonywania zabiegu (większe krwawienie), natomiast po zabiegu może spowodować pojawienie się większej liczby siników.
Wszystko zależy od tego w jakiej "intencji";)))))))))
Alkohol rzeczywiście odwadnia i może nieznacznie zwiększyć krwawienie podczas zabiegu , a w konsekwencji ryzyko siniaków po zabiegu. Jeżeli jednak jest Pani w stanie zaakceptować takie ryzyko, myśle, ze lampka wina nie zaszkodzi :)
Nie powinno się zaraz przed i po spożywać alkoholu
Należy nie tylko nie pić alkoholu przed zabiegiem ale też należy unikać potraw z jego dodatkami. Dotyczy to również okresu pozabiegowymi. Zalecam unikanie wszelkich form alkoholu 2 - 3 dni po zabiegu a jeżeli wystąpił obrzęk ust, który utrzymuje się dłużej niż 3 dni to aż do ustąpienia obrzęku. Alkohol może znacznie nasilić obrzęk i w ten sposób przemieścić preparat poza miejsce zabiegowe a wówczas ryzykujemy, że usta będą miały nienaturalne wyglą. Bezwzględnie zakazane jest tak zwane "sączenie" przez usta nawet małych ilości alkoholu ponieważ wchłania się on bezpośrednio przez błonę śluzową ust.
Odradzam spożywanie alkoholu.
Aby uzyskać lepszy efekt estetyczny oraz uniknąć pozabiegowych powikłań (głównie siniaków) warto zrezygnować z nawet niewielkiej dawki alkoholu.
Sądzę, odstawienie drinka w przeddzień oraz dzień lub dwa po zabiegu pozwoli bardziej cieszyć się dobrymi efektami przeprowadzonej korekty.