Jezeli isoba jest w szpitalu psychiatrycznym i jest agresywna w stosunku dla rodziny , czy rodzina m

2 odpowiedzi
Jezeli isoba jest w szpitalu psychiatrycznym i jest agresywna w stosunku dla rodziny , czy rodzina ma obowiazek wybrac taka osobe jezeli stanowi bezposredbie zagrozenie dla osob 3 ? A jezeli uchyla sie od odebrania i opieki nad ta osoba co szpital zrobi?
Witam, niestety z moich doświadczeń wynika, że jesli osoba nie jest ubezwłasnowolniona, to sama ma prawo zdecydować czy opuszcza szpital. Oczywiście jeśli piszemy o osobie pełnoletniej, bo w syt osób małoletnich decyduje prawny opiekun/rodzic. W sytuacji, gdy rodzina czuje się nadal zagrożona może prosić o interwencję stosowne służby /policja, pogotowie/ i wtedy prawdopodobnie procedura umieszczenia w szpitalu rozpocznie się ponownie.

Szanowni. Przebywanie pacjenta bez jego zgody w szpitalu psychiatrycznym może trwać do chwili, gdy ustąpią przesłanki przyjęcia do szpitala bez zgody, tj. bezpośrednie zagrożenie życia tej osoby lub życia albo zdrowia innych osób. Stąd wniosek, że nie musi nastąpić całkowite wyzdrowienie. O wypisaniu ze szpitala psychiatrycznego pacjenta hospitalizowanego wbrew swojej woli decyduje ordynator oddziału. Sprawy związane z przymusowym leczeniem psychiatrycznym w szpitalu psychiatrycznym reguluje ustawa o ochronie zdrowia psychicznego z 1994r.