Jestem zmęczona życiem. Jak sobie z tym poradzić?

5 odpowiedzi
Od pewnego czasu z niczym sobie nie daje rady. Jestem bardzo zmęczona życiem i chyba nic mnie już przy nim nie trzyma. Nie mam ani męża, ani dzieci. Mam etat i pracuje jako księgowa, ale z każdym dniem zdaje sobie sprawę, że to nie dla mnie. Jestem zmęczona robieniem tego, czego nie lubię. Czuje się z tym okropnie i pragnę moje życie zmienić. Jak sobie z tym poradzić?
Stan psychiczny, w którym Pani się znajduje wymaga konsultacji ze specjalistami - psychiatrą i psychoterapeutą. Z pewnością kwalifikuje się Pani do psychoterapii.

Witam,
Opisane przez Panią objawy wskazują na możliwość zaburzenia depresyjnego. Nie oznacza to, że ma Pani depresję, może to być czasowy spadek nastroju związany z tkwieniem w miejscu w którym Pani nie chce być. Jednak może Pani również dotyczyć depresja. Radzę udać się do psychoterapeuty aby bliżej się przyjrzeć temu, co się z Panią dzieje. Psychoterapeuta będzie Panią wspierał w znalezieniu wyjścia z tej sytuacji i jeśli to okaże się potrzebne, skieruje do psychiatry. Najważniejsze to zrobić ruch który pomoże Pani ruszyć z tego miejsca i zmienić samopoczucie, wizję siebie i świata. Pozdrawiam i zapraszam na konsultację.
Dzień dobry,

przez internet trudno to jednoznacznie ocenić, ale mogą być to początki epizodu depresyjnego. W moim rozumieniu najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychiatry lub u psychoterapeuty, który mógłby postawić trafną diagnozę i zaproponować pomoc. Na odległość niewiele mogę pomóc, szczególnie mając o Pani tylko kilka informacji.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
Dzień dobry. Skoro zaczęła Pani mówić o potrzebie zmiany, to warto wykorzystać gotowość, która się w Pani narodziła i skorzystać z pomocy specjalisty. A na początek warto sobie zadać pytanie: Czego ja właściwie chcę?Do czego dążę? Jak bym chciała aby wyglądało moje życie za rok, dwa, dziesięć lat? Chęć zmiany bez jasno określonego celu, to ja ustawienie nawigacji na "Polskę" i zdziwienie że nie dotarło się na konkretną ulicę Szczecina. Jednak i w tym pomoże konsultacja psychologiczna. Proszę pamiętać, że to właśnie Pani i nikt inny, jest architektem Pani własnego życia. I w tym szkicowaniu życzę wytrwałości i powodzenia! Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
W tym, co Pani pisze, czytam sporo cierpienia. Trudno powiedzieć, z czego ono wynika, ponieważ to bardzo ogólne stwierdzenia. Dlatego warto, by udała się Pani do profesjonalisty celem odnalezienia źródeł obecnego stanu i sposobów poradzenia sobie z nim.