Jestem załamana wynikiem badań psychologicznych swojej 10 letniej córki. Czy jest bardzo źle? Badani

4 odpowiedzi
Jestem załamana wynikiem badań psychologicznych swojej 10 letniej córki. Czy jest bardzo źle? Badanie testem wisc-r wykazało że rozwój umysłowy mieści się w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Rozwój funkcji poznawczych jest nieharmoniny. Mocną stroną uczennicy są tempo uczenia się wzrokowo - ruchowego analiza i synteza materiału wzrokowego wyobraźnia i wizulacja przestrzenna zdolności językowe (werbalizownie definiowanie) zdolności do klsyfikowania (abstrahowanie uogólnianie porównywanie) oraz rozumienie norm i zasad społecznych (wynik przeciętny). Rozwój niższy niż przeciętny przyjmuje zdolności do spostrzegania szczegółów. Deficyty występują w myśleniu przyczynowo - skutkowym w oparciu o materiał graficzny trwałości pamięci werbalnej wiadomościach rozumowaniu arytmetycznym oraz umiejętności organiozowania materiału wzrokowego w większe całości.
Dzień dobry,
trudno powiedzieć,czy jest bardzo źle- skoro trafiła Pani z Córka do Poradni, to należy założyć,że na terenie szkoły występują trudności edukacyjne. Ważne, co zaleca Poradnia. Proszę pamiętać,że poza zaleceniami Poradni dla szkoły ( z pewnością Poradnia wymienila jakimi formami pomocy psychologiczno-pedagogicznej powinna zostać objęta Córka) otrzymali Państwo zalecenia do pracy z dzieckiem, zalecenia co do pracy samokształceniowej dziecka. Dobrze było by udać się do psychologa szkolnego,aby wspólnymi siłami wesprzeć Państwa Córkę.
Powodzenia!
N.Szymańska

Szanowna Pani, mamy wyniki, ale pewnie mamy też wskazania. Ta diagnoza pewnie brzmi bardzo nieprzyjemnie, jednak najważniejsze jest, jakie będą kolejne Pani działania. Człowiek ma niezwykłe możliwości zmiany i rozwoju, adaptowania się. Warto, aby skupić się na wskazniach z poradni. A jeśli są one niejasne, albo mało ich,nwarto skonsultować się z psychologiem dziecięcym.
taki wynik, nie jest żadnym wyrokiem. Przykładając się do pracy z dzieckiem można mieć wpływ na jego przyszłe funkcjonowanie poznawcze. Ważne by nie dać córce odczuć że ma słabe wyniki. Proszę zwrócić uwagę, że rozmowa o słabych wynikach testu IQ przy córce, która słysząc to będzie się czuła źle z powodu rozczarowania rodziców może negatywnie wpłynąć na jej poczucie własnej wartości. Mała pewność siebie na pewno utrudni dziecku własny rozwój. Zalecam skupić się na pracy z córką, najlepiej przez zabawę, według zaleceń z poradni. Jest bardzo dużo rożnych rozwijających gier planszowych i zabaw. Poświęcenie 2h dziennie na rozwijające zabawy z pewnością przyniesie zaskakujące rezultaty. Zawsze warto skonsultować się z psychologiem w celu skonsultowania rozwoju dziecka. Zapraszam na:
bajkowaglowa.pl
mojpsychologonline.pl
Powodzenia!
Wynik inteligencja nizsza niz przecietna nie jest powodem aby sie zalamywac.Corka ma dopiero 10 lat i z pewnoscia niektore deficyty sprawnosci intelektualnej moga zostac usunieter lub zmniejszone poprzez odpowiednia zajecia terapeutyczne z psychologiem,ukierunkowane wlasnie na te funkcje.