Jestem w wieku 37 lat i do tej pory nie miałem żadnych problemów natury urologicznej. Ostatnio jakiś

4 odpowiedzi
Jestem w wieku 37 lat i do tej pory nie miałem żadnych problemów natury urologicznej. Ostatnio jakiś czas po moim urazie brałem heparynę, 20 zastrzyków. Zastrzyki przestałem brać jakieś 10 dni temu. W międzyczasie zauważyłem, że mocz znacząco nabrał barwy ciemno żółtej. Nie stresowałem się tym myśląc, że lekko się odwodniłem. 3 dni temu zauważyłem w oddanym moczu skrzepy krwi i krwawy wysiek w końcowej fazie oddawania moczu 3 krotnie. Zebrałem mocz w jałowym pojemniku z zamiarem przekazania do badań. Kolor moczu był ciemno żółty z pływającymi nie wielkimi drobinkami w miarę klarowny, spieniony. Po pewnym czasie wytrącił się osad (jako chemik, mógłbym domniemać, że to białko). Następnie wczoraj zauważyłem krwawy ejakulat. Proszę o informacje jakie zalecałby Pan/Pani diagnostykę. Uprzedzając, wizytę u urologa już zarejestrowałem. Z wyrazami szacunku Maciej.
Najlepiej byłoby zgłosić się na wizytę z wynikami: badanie ogólne moczu, badania nasienia. Krwiomocz i hematospermia mogły być spowodowane przyjmowaną heparyną. Najważniejsze jest wykluczenie innych przyczyn krwiomoczu: nowotworu, kamicy czy zapalenia. W trakcie wizyty warto wykonać USG układu moczowego, stercza i moszny, byś może będzie potrzebna cystouretroskopia. Izolowana hematospermia rzadko jest objawem poważnej choroby, krwiomocz może być spowodowany zmianami neoplastycznymi. Pozdrawiam.

Dzień dobry, oczywiści trzeba zacząć od wizyty urologicznej, za poważne sprawy żeby ppdejmować decyje przez internet, pozdrawiam
proponuję rozpocząć od badania ogólnego moczu. wskazane byłoby USG z pełnym pęcherzem i ocena gruczołu krokowego - ale to może być w ramach konsultacji urologicznej
Szanowny Panie, z uwagi na krwiomocz należy rozważyć wykonanie cystoskopii . Na pewno należy zgłosić się do urologa i wykonać w trakcie wizyty USG układu moczowego.
Sugeruję wizytę: Cystoskopia giętka - 1 000 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.