Jestem w ósmym miesiącu ciąży. Od miesiąca mniej więcej mam wykryte zakażenie układu moczowego (ZUM)

6 odpowiedzi
Jestem w ósmym miesiącu ciąży. Od miesiąca mniej więcej mam wykryte zakażenie układu moczowego (ZUM). W grudniu lekarz przepisał mi Zinnat, po którym miałam, a właściwie nadal mam rozwolnienia i bóle żołądka. Po przyjęciu antybiotyku wykonałam posiew moczu, ale wynik wyszedł "bliżej nieokreślony", Po powtórzeniu posiewu wyhodowano bakterię coli.Spodziewałam się, że antybiotyk nie pomógł, gdyż ciągle boli mnie podbrzusze, mam pełny pęcherz, ciągle biegam do toalety. Tym razem za dwiema potrzebami. Lekarz mimo wszystko zalecił powtórnie ten sam antybiotyk a w ramach dbania o florę jelitową picie kefirów. Chciałabym wiedzieć czy takie postępowanie jest bezpieczne? Co powinnam robić? Boję się, że powtórne przyjęcie antybiotyku spowoduje jeszcze liczniejsze biegunki i pogorszy i tak już słabe samopoczucie.
Leczenie infekcji dróg moczowych powinno być lekami wg antybiogramu

Kefiry nie mają nic wspólnego z utrzymaniem flory jelitowej, Może należałoby rozważyć hospitalizację i leczenie dożylne bądź domięśniowe.
Szanowna Pani: suszona żurawina, woda ze żródła św. Jana (dostępna dość powszechnie), masaż linomagiem cewki moczowej 9 trzeba pokazać) ciepłe okłady na podbrzusze i kilka dni p kocem. pzdr Artur mazur kalisz
Witam,
Żeby wykluczyć powikłania po antybiotykoterapii należy wykonac posiew stolca w kierunku clostridium. Kolejny antybiotyk z powodu ZUM tylko po uzyskaniu posiewu moczu i zgodnie z antybiogramem.
z poważaniem
T. Łabiak
Sądzę,że antybiotyk powinien zostać zmieniony na lek z innej grupy,jednocześnie bezpieczny dla ciąży/zgodny z/ antybigramem/
Nie podała Pani w jakiej ilości stwierdzono w posiewie E. coli. Leczenie zależy od tego badania, objawów klinicznych i antybiogramu.