Jestem w ciąży którą prowadzi ginekolog ale PRYWATNIE. Ostatnio się dowiedziałam,że po porodzie powi

2 odpowiedzi
Jestem w ciąży którą prowadzi ginekolog ale PRYWATNIE. Ostatnio się dowiedziałam,że po porodzie powinna przyjść na kilka wizyt położna z przychodni na NFZ. Fakt jestem zapisana do przychodni ale w niej nie ma żadnego ginekologa, ani położnej. Czy ktoś może mi pomóc w wyjaśnieniu tej kwestii ? Co mam zrobić? Nie wiem kogo się poradzić. Pozdrawiam serdecznie
Witam.
Zawody położnej i lekarza są zawodami samodzielnymi, zatem położna rodzinna według ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej jest zawodem wykonywany samodzielnie.
W związku z tym pacjentka składa deklarację do POŁOŻNEJ ŚWIADCZĄCEJ USŁUGI DLA PRZYCHODNI LUB MAJĄCEJ SAMODZIELNĄ PRAKTYKĘ I PODPISANY KONTRAKT Z NFZ.
Chcąc rozwiązać problem proszę skontaktować się z położną, która obejmie Panią opieką i wówczas podpisze Pani deklarację wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń z zakresu POZ oraz położnej POZ.Powodzenia.

Witam
Położna z NFZ-u przychodzi z poradni pediatrycznej do której zdecydują się Państwo zapisać Wasze dziecko. Sygnałem że jesteście już w domu po porodzie jest karta szczepień złożona do poradni albo przez was samych albo przez szpital w którym rodziliście.
Pozdrawiam serdecznie