Jestem w 8 tygodniu ciąży i mam FNH. Lekarz ginekolog zalecił mi brać duphaston - z powodu że ostatn

3 odpowiedzi
Jestem w 8 tygodniu ciąży i mam FNH. Lekarz ginekolog zalecił mi brać duphaston - z powodu że ostatnia ciaza skonczyla się niepowodzeniem w 11 tygodniu- przyczyną nieznana poronienie samoistne. Nie miałam sprawdzonego poziomu progesteronu czy jest odpowiedni tylko na zasadzie mam go brać na zas. Wiem ze przy FNH mam zakaz nadużywania leków w ogóle a hormony zakazane ewidentnie. Kogo mam słuchać? Hepatologa? Ginekologa? Obraz watroby na dziś transaminazy w normie bilirubina 1.3 lekko podwyższona z góry dziękuję pozdrawiam
Proszę zakończyć ciążę porodem a po nim odwiedzić chirurga i zmianę usunąć operacyjnie jeśli będą wskazania. Jeśli mieszka Pani niedaleko Wrocławia mogę to ocenić i jeśli będą wskazania zoperować. Na teraz płód ma pierwszeństwo i każdy lek wskazywany przez ginekologa jest potrzebny dla utrzymania ciąży

To bardzo trudna decyzja, od której może zależeć utrzymanie ciąży. Przed planowaniem ciąży niekiedy usuwa sie guz jeżeli jest w dogodnej lokalizacji. Teraz decyzja należy do Pani. Albo ryzyko wzrostu FNH i utrzymanie dziecka, albo odstawienie Dufastonu i ryzyko poronienia.
To zależy jak duże jest FNH. Jeżeli mała, to brałbym leki. Jeżeli duża, zastanowiłbym się.