Jestem w 39 tygodniu ciąży. Dokładnie 38 i 1. Po ostatnim badaniu usg stwierdzono niski poziom wód p

6 odpowiedzi
Jestem w 39 tygodniu ciąży. Dokładnie 38 i 1. Po ostatnim badaniu usg stwierdzono niski poziom wód plodowych, mianowicie na poziomie 3. Od lekarza prowadzącego otrzymałam skierowane na cięcie cesarskie. W szpitalu stwierdzili że jest niski poziom wód plodowych ale nie ukończyłam 39 tygodnia ciąży i należy wypuścić mnie do domu. Obawiam się ponieważ odczuwam bardzo mała ilość ruchów dziecka. Nie wiem co robić, czy taki niski stan wód plodowych może zagrażać dziecku w jakiś sposób? Co powinnam teraz robić? Dodam że w trakcie badań w szpitalu na KTG bardzo często dziecko miało tętno na poziomie 175 i tak się utrzymywalo. Bardzo się martwię o dziecko.
Ten opis dla mnie ta jest niepokojący ale nie mam możliwości rzetelnego ustosunkowania się.

zgłosić się ponownie do szpitala
Dziękuję za pytanie. Specjalizuje się w onkologii ginekologicznej. Proszę zasięgnąć opinii innego ginekologa. Przepraszam za późną odpowiedź. Życzę zdrowia.
Witam, niski poziom wód płodowych przy ciąży biologicznie dojrzałej - a Pani jest już na takim etapie - jest wskazaniem do indukcji porodu lub zakończenia ciąży drogą cięcia cesarskiego-jeśli są wskazania. Samo małowodzie nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego. Proszę jeszcze raz zgłosić się do szpitala. Pozdrawiam
Proszę zglosić się pilnie do lekarza prowadzącego lub IP.
Małowodzie nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego. Rozumiem, że cięcie cesarskie będzie zupełnie z innego powodu. Powinna zostać Pani zatrzymana w szpitalu i poddana farmakologicznej stymulacji płuc płodu, po to by wykonać cięcie cesarskie po 39 tyg.Tętno płodu ok. 175 ud/ min nie jest prawidłowe.Pozdr.