Jestem w 33 tyg ciąży, mój synek na ostatnim usg miał powiekszona jedna nerke, lekarz powiedział że trzeba obserwować ale nie ma powodu do zamartwiania się, ze Nerki pracują prawidłowo. Jednak jakoś trudno mi się nie zamartwiac. Proszę mi powiedzieć czy to może się cofnąć i wrócić jeszcze do normy?
Druga Pani, prawdopodobnie chodzi o powiększenie miedniczki nerkowej. Takie zmiany stwierdze są dosyć często i równie często ustępują - należy je obserwować co kilka tygodni. Jeżeli problem dotyczy torbieli/powiekszenia nerki to sprawa zależy od obrazu USG.
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

dr n. med. Cezary Szymański
dr n. med. Cezary Szymański
Ginekolog, Seksuolog, Biegły sądowy
Lublin
Szanowna Pani, Najważniejsze jest to, że nerki pracują prawidłowo. Żaden człowiek nie jest idealnie symetryczny. Nerka nieco większa od drugiej nie powinna stanowić problemu. Trudno powiedzieć, czy to się cofnie, ale nawet jeśli nie, to nie znaczy że Pani synek będzie z tego powodu miał problemy zdrowotne. Robienie USG co chwilę niczego nie zmieni. Ukłony, CS

Najprawdopodobniej chodzi o pielektazję miedniczki nerkowej u płodu. Najczęściej wymiary miedniczki nerkowej wracają do normy jeszcze przed porodem, jednak jeśli tak nie jest, mogą być konieczne badania układu moczowego dziecka po urodzeniu.

lek. Jacek Fronc
lek. Jacek Fronc
Ginekolog, Urolog
Łódź
.witam!wszystko własciwie zostało w tej sprawie powiedziane.Prosze sie nie bac .Ostaeczne zdanie padnie po porodzie.Nie widze tego USG nie jestem w stanie nic powiedziec.pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.