Jestem w 17tc i za dwa dni mam wizytę kontrolną u dentysty. Czy jeśli w moim przypadku będzie koniec

5 odpowiedzi
Jestem w 17tc i za dwa dni mam wizytę kontrolną u dentysty. Czy jeśli w moim przypadku będzie konieczne leczenie któregoś z zębów to czy jest jakiś zabieg, którego nie mogę się podjąć? Chodzi mi, np. o rodzaj plomby, jakiekolwiek znieczulenie itp. Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
w ciąży obowiązkowo zęby muszą być leczone jeśli tego wymagają

Dentysta zazwyczaj wie, jakie preparaty i zabiegi można w ciąży. Można znieczulenie miejscowe, tylko bez niektórych składników, rodzaj plomby nie ma znaczenia. Jeśli konieczne byłoby wyrywanie, to wskazana jest osłona antybiotykowa
o tym decyduje stomatolog nie znam się na plombach
Myśle, ze spokojnie proszę zdać się na lekarza dentystę.
Jedyne co jest przeciwwskazane to zdjęcia rtg
Jeżeli musi Pani poddać się leczeniu stomatologicznemu to jest Pani we właściwym momencie do takiego leczenia ( II trymestr). Proszę nie obawiać się ich metod włącznie z RTG zęba.