Jestem transseksualnym mężczyzną i w niedalekiej przyszłości zapewne będę planował mastektomię lecz

1 odpowiedzi
Jestem transseksualnym mężczyzną i w niedalekiej przyszłości zapewne będę planował mastektomię lecz nie jestem pewny co do kształtu moich sutków i brodawek sutkowych. Od razu zaznaczam, że nikt nie wie o moich przyszłych planach , co zatem idzie żaden lekarz mnie "Nie oglądał "ani "nie oceniał".
Otóż moje piersi są duże, szerokie i obwisłe co zapewne jest skutkiem wieloletniego bandażowania klatki piersiowej i faktem ,że nigdy nie nosiłem stanika .
Tak jak wspomniałem nie jestem pewny co do moich brodawek, są bardzo rozległe, wydaje mi się że mają dziwny blady kolor niż u innych , a gdy trzymam pierś w sposób , że leży ona na mojej dłoni to brodawka marszczy się okropnie. Sam sutek za to jest prawie niewidoczny ponieważ, wydaje się jakby w ogóle nie odstawał.
To bardzo dla mnie krępujące pytanie i proszę o odpowiedź na pytanie czy w przypadku mastektomi , jest opcja zamienienia mojego sutka i brodawki jakimś sztucznym elementem ? Przy okazji pytam czy opis moich piersi mógłby być związany z jakąś chorobą?

Będę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź .
Pozdrawiam.
Dzień dobry. W trakcie mastektomii zmienia się bardzo wygląd zarówno brodawek sutkowych jak i otoczek. Po pierwsze otoczki są zwykle istotnie zmniejszane. Przeniesienie kompleksu brodawka-otoczka wykonuje się albo na tak zwanej szypule czyli wykorzystując ukrwienie płata tkankowego lub jako wolny przeszczep. Tak czy siak zmienia się w dużym stopniu ich wygląd. Jesteśmy w stanie wybrać rozmiar ostatecznej otoczki. Stają się też one znacznie bardziej "napięte". Istnieją alternatywne metody rekonstrukcji kompleksu brodawka-otoczka, ale warto najpierw spróbować jak będzie to wyglądać po klasycznym zabiegu. Jeśli chodzi o samą brodawkę, także istnieją sposoby jej poprawy. Zapraszam na wizytę, na której dokładnie omówimy wszystkie możliwości:)