Jestem świeżo po chemioterapii ,operacji oszczędzającej i radioterapii zakończonej brachyterapią mia

5 odpowiedzi
Jestem świeżo po chemioterapii ,operacji oszczędzającej i radioterapii zakończonej brachyterapią miałam raka potrójnie ujemnego g3 ,ki67-85% ,inwazyjny jakie są rokowania przy tym typie nowotworu czy ,należy mi się badanie PET? radioterapia zakończona 18.02 kiedy powinnam mieć badania kontrolne?
Szanowna Pani,
badania kontrolne w 1 roku są zwykle co 3 m-ce, ale decyduje o tym lekarz prowadzący.
Co do rokowania, nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie podaje Pani czynników rokowniczych.
Nie mam również wglądu w Pani dokumentację medyczną, nie mogę zatem wydać żadnej opinii medycznej.
Z wyrazami szacunku
Dr n. med. Monika Bieniasz

Pisze Pani o raku, ale jakiego narządu? Można się jedynie domyślać, że piersi, ale czy na pewno? Wszystkich informacji powinien udzielić Pani lekarz operujący lub onkolog kliniczny, który zajmował się leczeniem uzupełniającym. Pozdrawiam.
Witam,
PET robi się w przypadku podejrzenia rozsiewu. RTH zakończona 18.2? - rozumiem, że 2017? Rokowanie zależy od wielu czynników, o których nie napisano: wiek, wielkość guza, przerzuty do węzłów chłonnych itp.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
ważne w Pani sytuacji jest określenie wyjściowego zaawansowania choroby. Jeśli nie ma zmian podejrzanych niejednoznacznych (trudnych do oceny) nie ma potrzeby wykonania badania PETCT. Wskazana jest kontrola w poradni onkologicznej celem ustalenia jak często i jakie badania kontrolne są wskazane w Pani przypadku.
Dzień dobry
w tym typie raka piersi wymaga Pani systematycznej kontroli i badań; PET w sytuacjach szczegolnych - nie jako badanie kontrolne;
badania MMG; USG rtg; gin będa zlecane w ramach kontroli; na ogól ok 6 m-cy po zakończeniu radioterapii; badanie lekarskie co ok 3 m-ce
pozdrawiam