Jestem po skręceniu kolana już ponad miesiąc, byłam 13 dni w szynie, a teraz orteza. Miałam podejrze
1
odpowiedzi
Jestem po skręceniu kolana już ponad miesiąc, byłam 13 dni w szynie, a teraz orteza. Miałam podejrzenie uszkodzenia więzadła MCL, więc lekarka skierowała mnie na usg i lekarz napisał tam tak "na badaniu widoczny jest obrzęk błony maziowej w zachyłku nadrzepkowym" i chciała bym żeby zostało mi wytłumaczone co to znaczy oraz jak się to leczy?
Dzień Dobry!
Skręcenie stawu kolanowego z dużym obrzękiem w zachyłku nadrzepkowym wskazuje na przebyte krwawienie do stawu kolanowego. To z kolei świadczy o możliwym uszkodzeniu wewnętrznych uszkodzeniach stawu kolanowego. W tej sytuacji proponuję badanie MRI i ewentualną konsultację po wynikach badania.
Uszkodzenie więzadeł pobocznych i/II stopień leczy się z reguły zachowawczo. Uszkodzenie MCL III stopnia w zależności od sytuacji klinicznej leczy się zachowawczo lub operacyjnie. Metodę naprawy więzadła pobocznego piszczelowego w świeżych uszkodzeniach (Internal Brace) opisuję szczegółowo na stronie chirurgiakolana.pl
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz
Skręcenie stawu kolanowego z dużym obrzękiem w zachyłku nadrzepkowym wskazuje na przebyte krwawienie do stawu kolanowego. To z kolei świadczy o możliwym uszkodzeniu wewnętrznych uszkodzeniach stawu kolanowego. W tej sytuacji proponuję badanie MRI i ewentualną konsultację po wynikach badania.
Uszkodzenie więzadeł pobocznych i/II stopień leczy się z reguły zachowawczo. Uszkodzenie MCL III stopnia w zależności od sytuacji klinicznej leczy się zachowawczo lub operacyjnie. Metodę naprawy więzadła pobocznego piszczelowego w świeżych uszkodzeniach (Internal Brace) opisuję szczegółowo na stronie chirurgiakolana.pl
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Proszę o interpretację wyników badań mego męża: Czas abstynencji 4 dni Objętość- 6,2 ml pH- 7,9 Lepkość- prawidłowa Aglutynacja- (-) Ruch postępowy szybki (A)- 9,3 %; liczba plemników- 2,5 ml; 15,4 w ejakulacie Ruch postępowy wolny (B)- 29,5 %; liczba plemników- 7,9 ml; 48,8 w ejakulacie Ruch…
- Mam suchość pochwy a do tego swędzenie po stosunku. Co to może oznaczać? Staram się o dziecko czy to może przeszkodzić w zajściu w ciążę?
- dostalam wynik RM glowy :w strukturach glebokich i powierzchownych istoty bialej na sklepistosci obu polkul mozgowych widzoczne sa pojedyncze drobe ogniska wzmozonego sygnalu w obrazach T2-zaleznych utrzymujacych sie w sekwencji FLAIR do wym.6x3mm. pojedyncze zmainy n-pochodne w istocie bialej…
- Jestem 23-letnią kobietą, od jakiegoś czasu po wypiciu najmniejszej odrobiny wina odczuwam ogromny, palący ból w okolicach łopatek. Na sylwestra jeszcze nie miałam takich problemów. Dodam że nigdy nie piłam dużo alkoholu.
- Czym są spowodowane zwapnienia łożyska w ciąży u kobiety nie palącej i nie pijącej alkoholu?czy są one groźne dla dziecka?Co oznacza przedwczesne starzenie się kosmków łożyska? i czy jest to groźne dla płodu? pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
- od jakiegoś czasu zauważyłem nad prawym jądrem w mosznie narośl o kształcie kiści winogrona , lekko pobolewa ,czy jest to coś bardzo niepokojącego ?
- Co jakiś czas, raz w miesiącu czasem częściej ma takie „napady”, bawi się, biega, skacze, dość intensywnie, kolokwialnie mówiąc szaleje, po jakiejś chwili zaczyna boleć go głowa, ból się nasila bardzo szybko aż do tego stopnia, że nie może wytrzymać z bólu, płacze biedny i zbiera mu się na wymioty. Przeważnie…
- Od 3 lat łapią mnie bóle stawow u rąk,nerwobole.Rece marzną.Robilam badanie przeciwciala przeciwjadrowe wynik1:320.Ciągle mi coś dolega.Proszę powiedzieć czy mam sie martwić.Mam 38lat
- Moja prolaktyna jest wysoka, po obciążeniu metoclopramidzie jest ponad 20 krotnie wyższa, badania TSH jest ok, proszę o informację czy leczenie hormonalne spowoduje tycie, czy może spadek wagi?
- Od 10 dni mam problem z palcami prawej ręki. Problem dotyczy osłabienia ich siły, ale tylko w niektórych pozycjach, np mocne zaciskanie dłoni nie stanowi problemów, ale np ściśnięcie czegoś wyprostowanym palcem wskazującym razem z kciukiem jest czasem niemożliwe lub wyprostowanie palców dłoni…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.