Jestem po rozwodzie i mam problem z zaangażowaniem się w nowy związek. Wycofuję się, kiedy zaczynam

11 odpowiedzi
Jestem po rozwodzie i mam problem z zaangażowaniem się w nowy związek. Wycofuję się, kiedy zaczynam czuc, że drugiej stronie zależy i że jest ona zainteresowana poważną relacją. Czy powinnam udać się na terapię? Szukam terapeuty w Sieradzu.
Szanowna Pani,
jestem przekonana, że terapia Pani pomoże.
Zapraszam do kontaktu - Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii prowadzi psychoterapię w Sieradzu.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Bienert

Witam,
Nie jestem osobą, która odpowie Pani na pytanie "czy powinna Pani iść na terapię?". Pani zna najlepiej odpowiedź - czy chce skorzystać z usług profesionalisty. Jeśli by jednak odwrócić pytanie " czy w terapii mogę zająć się lękiem przed bliskością/ zranieniem?" to odpowiedź brzmi twierdząco. Psychoterapia daje możliwość "przepracowania" sytuacji z przeszłości, domknięcia starych spraw, omówienia co się "ze mną dzieję" oraz lepszego rozumienia siebie, a przede wszystkim umożliwią dokonywania świadomych wyborów. Decyzja o podjęciu terapii nie jest łatwym krokiem. Potrzebna jest przede wszystkim Pani gotowość, by mówić o sobie i swoich problemach po to, aby zmienić "coś" w swoim życiu. Niestety nie znam terapeutów z Sieradza, natomiast myślę, że znajdzie Pani w Internecie wiele ofert psychoterapii. Istnieje możliwość podjęcia terapii przez Skype, ale polecam to rozwiązanie bardziej w przypadku braku dostępu do psychoterapeuty.
Pozdrawiam.
Ewa Janasz
Witam. Jestem z Wrocławia i niestety nie potrafię polecić nikogo w Sieradzu. Pozdrawiam
Z pewnością warto na ten temat porozmawiać z psychologiem , który bedzie mógł pokierowac do odpowiedniego terapeuty .
Jest szansa, że psychoterapia może pomóc. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Terapia na pewno nie zaszkodzi. Pozwoli zatrzymać się i zastanowić co leży u podstaw problemu z zaangażowaniem się w nowy związek. Odkrycie i zrozumienie mechanizmów, które wpływają na Pani postawę, pozwoli zobaczyć problem w innym świetle i przepracować go.
Pozdrawiam
Maciej Misztal
Witam,
Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
Zbigniew Marciniak
(zbigniewmarciniak-psychoterapia.pl)
Witam. Myślę, że trudność z którą się Pani zmaga jest jak najbardziej do terapii. Oczywiście jeśli jest Pani na to gotowa. Decyzja o tym czy podjąć terapię powinna wypłynąć od Pani.
Dzień dobry. Prawdopodobnie zakończenie związku było dla Pani na tyle trudnym doświadczeniem, że zaangażowanie w nową relację wydaje się utrudnione. Ile czasu minęło od rozwodu? Jaka była jego przyczyna? Niestety nie znam terapeutów z Sieradza. Polecam poszukanie specjalisty poprzez portal znanylekarz.pl. Pozdrawiam.
Dzień dobry! Rozstanie z mężem to bardzo stresujący i trudny moment w życiu, dlatego warto udać się na psychoterapię.
Witam serdecznie.

Wyglada ze obecny jest strach/niepokoj gdy nowy zwiazek zaczyna sie rozwijac. Strach/niepokoj ma na celu chronic dana osobe (sygnal ostrzegawczy przed niebezpieczna sytuacja), ale czasem zdarza sie tak ze te odczucie jest obecne w nieodpowiednich momentach. To powoduje ze zyje sie przeszloscia zamiast terazniejszoscia i przyszloscia.
Radzilbym konsultacje z psychoterapeuta ktora bylby wstanie dopasowac terapie do tych potrzeb.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak