Jestem po operacji zlamanego nadgarstka. Lekarze tu w Irlandii północnej wstawili mi płytkę i 8 srub

2 odpowiedzi
Jestem po operacji zlamanego nadgarstka. Lekarze tu w Irlandii północnej wstawili mi płytkę i 8 srub. Dzis 8 dni po operacji bylamna zmianie gipsu . Rana byla szyta od wewnątrz i po zdjęciu papierowych szwów zaczęła krwawic. Czy tak powinno byc ? Zalozono mi opatrunek na ranę nowe papierowe szwy i gips. Za tydzien kolejna wizyta i zmiana gipsu ;( nawet mi tej rany nie oczyscili ani reki ;( reka spuchnieta, boli ale bez objawów infekcji.
Zazwyczaj stosuje się albo gips albo leczenie operacyjne. Z reguły łączenie gipsu i leczenia operacyjnego nie jest zalecane, gdyż prowadzi do akumulacji wad obu metod. Wskazana jest tutaj ocena zdjęć RTG/TK, gdyż być może spotkało Panią wyjątkowo ciężkie złamanie i stąd zastosowane połączenie operacji i gipsu. Dlatego ciężko jest ocenić Pani przypadek bez oceny morfologii złamania.

Warto dowiedzić się dlaczego zastosowano leczenie operacyjne w połączeniu z gipsem. Jeśli zespolenie jest stabilne ( co zwykle można ocenić na rtg) gips jest zbędny. Dokładnie taka samą funkcję spełni orteza nadgarstka, która jednocześnie pozwala kontrolować ranę .
Proponuję kontrolę u ortopedy z bogatym doświadczeniem urazowym.