Jestem po operacji całkowitego usunięcia tarczycy. W badaniu histopatologicznym stwierdzono wieloogn

5 odpowiedzi
Jestem po operacji całkowitego usunięcia tarczycy. W badaniu histopatologicznym stwierdzono wieloogniskowego raka brodawkowatego. Największy guzek miał średnicę 0,8 cm. W węzłach chłonnych nie stwierdzono zmian nowotworowych. W rozpoznaniu wpisany jest kod: mpT1aN0. Jestem zapisana na wizytę do Centrum Onkologii dopiero za półtora miesiąca. Proszę o informację, jak będzie wyglądało moje leczenie. Czy będę miała zlecone jodowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,

Jest Pani pod bardzo dobrą opieką , następnie powinna być wykonana scyntygrafia i ocena ile miąższu pozostało,

Jod jest uzależniony od wyników scyntygrafii,

pozrawiam

Jestem chirurgiem, więc pacjentów takich kieruję do Kliniki Endokrynologii. Zaczynają oni zwykle od oceny radykalności operacji, tzn. ok. 1-2 miesiące po zabiegu wykonywane są: USG i scyntygrafia szyi, badanie stężenia tyreoglobuliny po stymulacji TSH. Potem inne badania.
Do zastosowania jodu u pani/pana chyba nie ma wskazań (pT1a, N0, tyreoidektomia), ale z uczciwości - po ostateczną decyzję - odsyłam do endokrynologów (jodochwytność w loży?).
To powie Pani Lekarz z tego Ośrodka- on ustala wskazania do leczenia
Proszę skierować swoje pytanie do onkologa klinicznego.
Witam,
nie mając wszystkich danych (np. wieku pacjenta, schorzeń towarzyszących) odpowiem tak. Najpewniej będzie wykonana scyntygrafia, a decyzja o podaniu jodu radioaktywmego najpewniej bedzie związana z wieloogniskowym charakterem zmiany.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski