Jestem po korekcie nosa. Operacja nie spełniła moich oczekiwań. Mam usunięta cześć kości w górnej cz

5 odpowiedzi
Jestem po korekcie nosa. Operacja nie spełniła moich oczekiwań. Mam usunięta cześć kości w górnej części co zmieniło mój nos na niekorzyść, czego nie końca chciałam, jednak zaufałam Panu doktorowi który przeprowadzał operacje.
Czy możliwa jest rekonstrukcja kości nosa ?
Rekonstrukcja kości nosa raczej nie będzie konieczna. Deformację po usunięciu garbka można usunąć na kilka sposobów. Można to jednak ocenić dopiero na osobistej konsultacji.

Dzień dobry.
W naszych europejskich warunkach większość operacji nosa wiąże się z jego zmniejszeniem. Oczywiście jest możliwa rekonstrukcja nosa i chirurgia plastyczna dysponuje w tym obszarze całym arsenałem możliwości. Nie zawsze konieczna jest rekonstrukcja kości nosa. Takie kompleksowe operacje rekonstrukcji nosa kością z biodra oczywiście też wykonuję. Najczęściej jednak po operacji korekcyjnej nosa wystarcza rekonstrukcja grzbietu nosa powięzią skroniową lub tkankami z przegrody nosowej lub małżowiny usznej, ewentualnie wypełnienie innymi tkankami własnymi. Odradzam jedynie materiały syntetyczne.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka
Szanowna Pani
Proszę o przesłanie zdjęć twarzy "z przodu" i "z profilu". Bez zdjęć trudno jest cokolwiek doradzić.
Pozdrawiam serdecznie
oczywiście,
natomiast jest kilka metod alternatywnych, które może również dały by efekt. Konieczna była by konsultacja wstępna
Dzień dobry Pani,

Istnieje kilka metod wtórnego profilowania grzbietu nosa po pierwotnej plastyce nosa, w przypadku dowolnych nieregularności. Zapraszam na konsultację, dopiero wtedy będę miał możliwość wiarygodnego przedstawienia dostępnych metod dla Pani.

Pozdrawiam,
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta
Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej