Jestem po infekcji grypopodobnej (wysoka gorączka właściwie bez innych objawów przez kilka dni). W z

Jestem po infekcji grypopodobnej (wysoka gorączka właściwie bez innych objawów przez kilka dni). W związku z chorobą zrobiłam badanie moczu i tam wyszła mi bilirubina. Postanowiłam zrobić testy na wątrobę i takie są wyniki: AlAT - 343,9 U/l AspAT - 385,2 U/l Bilirubina całkowita - 3,72 mg/dl CRP - 61,43 mg/l Jeszcze w trakcie trwania gorączki zaobserwowałam dziwny stolec (jasny, o nieznanym mi nieprzyjemnym zapachu), co wydaje mi się związane z tą wątrobą. Pół roku temu robiłam testy, gdyż przyjmuję antykoncepcję hormonalną i wszystko było OK. Nie mam objawów żółtaczki. Czy jest to już stan krytyczny? Pozdrawiam

1 odpowiedź


Sprawa jest poważna. Szczególnie niepokojący jest podwyższony poziom bilirubiny. Trzeba pilnie zdiagnozować. Wykonać usg jamy brzusznej i udać się do Hepatologa. Powinna pani udać się na najbliższy SOR w celu wykluczenia wskazań do pilnej hospitalizacji.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.