Jestem po badaniach TK zatok. Oto OPIS:Grube, okrężne zgrubienia śluzówki wypełniają okoł
1
odpowiedzi
Jestem po badaniach TK zatok.
Oto OPIS:
Grube, okrężne zgrubienia śluzówki wypełniają około 80% zatoki szczękowye, po stronie prawej wpuklająca się w obręb ujścia
zatoki.Przyśrodkowe kostne części ścian zatok szczękowych z ubytkami po przebytym zabiegu.
Okrężne polipowate pogrubienia śluzówkowe w sitowiu oraz w przewodzie nosowym górnym po lewej i częściowo środkowym.
Okrężne polipowato- śluzówkowe pogrubienia, po stronie lewej ze zwapnieniami, w zatokach czołowych. Ujścia zatok czołowych niedrozne.
Lewa zatoka klinowa hypoplastyczna, z okrężnymi pogrubieniami śluzówki.
Ujście lewej zatoki klinowej niedrożne .
Prawa zatoka klinowa prawidłowo powietrzna, dyskretne pogrubienia śluzówki przyjściennie, ujście drożne.
Przegroda nosa skrzywiona w lewo.
Ubytki w małżowinach nosowych środkowych i scianach zatok szczekowych od przysrodka po przebytym zabiegu.
Częściowy zanik kostny przegródek sitowia i dyskretne pogrubienia kostnych ścian zatok szczękowych jak w przewlekłym procesie zapalnym.
Dostępne częsci kości skroniowych powietrzne.
Co to oznacza? Czy muszę robić FESS?
Oto OPIS:
Grube, okrężne zgrubienia śluzówki wypełniają około 80% zatoki szczękowye, po stronie prawej wpuklająca się w obręb ujścia
zatoki.Przyśrodkowe kostne części ścian zatok szczękowych z ubytkami po przebytym zabiegu.
Okrężne polipowate pogrubienia śluzówkowe w sitowiu oraz w przewodzie nosowym górnym po lewej i częściowo środkowym.
Okrężne polipowato- śluzówkowe pogrubienia, po stronie lewej ze zwapnieniami, w zatokach czołowych. Ujścia zatok czołowych niedrozne.
Lewa zatoka klinowa hypoplastyczna, z okrężnymi pogrubieniami śluzówki.
Ujście lewej zatoki klinowej niedrożne .
Prawa zatoka klinowa prawidłowo powietrzna, dyskretne pogrubienia śluzówki przyjściennie, ujście drożne.
Przegroda nosa skrzywiona w lewo.
Ubytki w małżowinach nosowych środkowych i scianach zatok szczekowych od przysrodka po przebytym zabiegu.
Częściowy zanik kostny przegródek sitowia i dyskretne pogrubienia kostnych ścian zatok szczękowych jak w przewlekłym procesie zapalnym.
Dostępne częsci kości skroniowych powietrzne.
Co to oznacza? Czy muszę robić FESS?
Bardzo dużo zależy od objawów
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Choruję na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Mam podwyższony popęd seksualny. Chciałbym lek na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne który jednocześnie obniżałby popęd seksualny. Które leki stosowane w leczeniu OCD mają najczęściej takie działanie?
- Kobieta lat 28, od paru dni czuje się kiepsko. Senność, nie mam siły na nic, nic mi się nie chce. Przeleżałabym w łóżku całe dni do tego ból głowy czasami drętwieją mi opuszki palcy. W ciągu dnia zdarzają mi się "trzesawki" ulokowane w klatce piersiowej. Mam stwierdzona insulinooporność. Robiłam…
- Mam 31 lat i dziś zrobiłam badania krzywej glukozowej i insulinowej. Nie wiem czy wyniki są prawidłowe. Bardzo proszę o pomoc: Glukoza: 78; po 1 h 90; po 2 h 74 Insulina: 6.8; po 1 h 35,4; po 2 h 13,9 Z góry dziękuje za odpowiedź.
- Jestem cukrzykiem typu 2 mam 1 stenta po zawale 3 lata temu powiekszona orostate lecze sie.Czy jest jakis ratunek zeby osiągać erekcje bo sa trudnosci i zeby czlonek byl w miare sprawny.Mam 61 lat
- Mam taki ucisk w glowie po lewej stronie na czubku niby nerw trojdzielny czuje jak by mi czolo rospieralo i oko i sie w srodku trzese w nocy kak spie wszystko ok rano wszystko ok jak troche pochodze to ucisk przychodzi ??
- Czy wskaźnik insulinooporności 5,51, oraz glukoza 93 na czczo, po godzinie 128, oraz po dwóch godzinach 99 (mg/dl) to wyniki mogące niepokoić?
- Mam problemy z odcinkiem szyjnym i piersiowym kręgosłupa, bóle i ucisk. Pracuje przy komputerze 8h dziennie. W moim miejscu pracy nie mam zbyt wygodnego krzesła ponieważ jest to plastikowe krzesełko z oparciem do połowy pleców. Jest niewygodne dlatego nie opieram się cały dzień i staram się w…
- Mam problemy z odcinkiem szyjnym i piersiowym kręgosłupa, bóle i ucisk. Pracuje przy komputerze 8h dziennie. W moim miejscu pracy nie mam zbyt wygodnego krzesła ponieważ jest to plastikowe krzesełko z oparciem do połowy pleców. Jest niewygodne dlatego nie opieram się cały dzień i staram się w…
- Mam mieć usunięcie torbiela pod nerka 20.11 , Dnia 06.10 chciałabym sobie zrobić tatuaż na przed ramieniu czy tatuaż w jakiś sposób przeszkodzi ?
- Mam 35 lat. Wyszłam za mąż 6 lat temu. Przed ślubem nie współżyłam z powodów światopoglądowych, które wyznawałam. Nie miałam wcześniej porównania, ale wydawało mi się, że penis mojego męża nigdy nie był wystarczająco twardy ani duży, aby w pełni odbyć współżycie. Nie czerpałam również żadnej…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.