Jestem osobą dorosłą, moja waga to 93kg. Wykryto u mnie bakterie helicobacter pyroli. Lekarka przypi

1 odpowiedzi
Jestem osobą dorosłą, moja waga to 93kg. Wykryto u mnie bakterie helicobacter pyroli. Lekarka przypisała mi tabletki Klacid 500mg 4 razy dziennie (rano, południe, popołudniu i wieczorem)co 4h. Czy takie dawkowanie było dobre? Miałem zapisany antybiotyk na 14 dni, brałem taką dawkę 10 dni i zmniejszyłem do 2 razy dziennie z powodu złego samopoczucia tj.wybudzania się w nocy , goryczy w ustach, drżenia całego ciała, bólu głowy, kołatania serca, splątania, pocenia się,braku apetytu,współpracownicy zwrócili uwagę na to że jestem bardzo blady . W ulotce leku podane jest że maksymalne dawkowanie 2 razy na dobę co 12h. Po zakończeniu antybiotyku większość skutków ubocznych ustało, lecz kołatania serca nadal dokuczają i brak apetytu. Poza Klacidem miałem przepisane także:
- Metronidazol 2x dziennie po posiłkach przez 14 dni
- Mesopral 2 razy dziennie kapsułka do końca opakowania (opakowanie 56 tabl. )
- Ulcamed 4x dziennie przez 14 dni
- probiotyk 2x dziennie brałem go jeszcze po skończeniu antybiotyku . Będę wdzięczny za odpowiedź czy takie dawkowanie nie wynikało z pomyłki lekarki,czy Klacid 500 mg 4 razy na dobę (co 4 h) jest wogóle dopuszczalne ?
Klacid w eradykacji HP stosuje się 500mg co 12h
Proszę zredukować dawkowanie i zgłosić się do lekarza który przepisał leczenie lub innego lekarza. Pozdrawiam