Jestem na kuracji izotekiem mija drugi miesiąc zmian skórnych nowych powstałych mam już znacznie mni

1 odpowiedzi
Jestem na kuracji izotekiem mija drugi miesiąc zmian skórnych nowych powstałych mam już znacznie mniej jednakże mam bardzo dużo takich czerwonych placów s miejscach w których był trądzik mam wrażenie ze jak by to się nic nie goiło...czy podczas izoteku można jakoś dodatkowo wspomóc proces gojenia się tych ,,ran,, jakieś maści kremy cokolwiek ? I czy podczas izoteku są przeciwskazania do zabiegów krioterapii?
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
czerwone zmiany, o których Pani/Pan wspomina to prawdopodobnie przebarwienia pozapalne po gojących się lub zagojonych zmianach Jest to naturalny proces, zwłaszcza jeśli mija dopiero 2 miesiąc terapii. Druga możliwość jest taka, że zmiany wynikają z podrażnienia zbyt dużą dawką leku. Pacjent w trakcie terapii izotretinoiną powinien być w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym i właśnie w przypadku takich wątpliwości należy odbyć wizytę kontrolną - która de facto powinna mieć miejsce z uwagi na okresowe badania kontrolne.
Co do wątpliwości odnośnie krioterapii - ponownie, warto doprecyzować czy chodzi o zabiegi fizykoterapii, czy o krioterapię zmian skórnych (np. brodawek wirusowych). Niemniej w obu przypadkach nie powinno być większych kłopotów.

Z poważaniem,
dr Małgorzata Marcinkiewicz
Klinika Projekt Skóra