Jestem mężczyzną 40 letnim, ale jakoś boje się opuścić rodzinne gniazdo. Moja matka jest dość zaradn

5 odpowiedzi
Jestem mężczyzną 40 letnim, ale jakoś boje się opuścić rodzinne gniazdo. Moja matka jest dość zaradna a ja nie wiem czy znajdę tak zaradną żonę, sam nie jestem zaradny. Też jestem DDD i być może mam jakiś lęk separacyjny- nie przecięta pępowina jak to się mówi? Byłem na terapii nerwic 15 lat temu ale bardzo źle się skończyła. Bałem się tej terapii, terapeuta napierał. Czułem się mało męski i po terapii był cichy dramat przez lata. Uwikłałem się w okultyzm bo chciałem aby diabeł mi dodał męskości. Skończyło się na bardzo przykrej kooincydencji/jaśnowidzenia. Pytanie do terapeuty chrześcijańskiego z moich okolic. Co można by w tej sprawie zrobić, ale nie tak żeby dostał zawału serca :)
Najlepszym sposobem jest udanie się do psychoterapeuty pracującego w nurcie psychodynamicznym. Może Pan go znaleźć przez strone znany lekarz. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Dzień dobry Panu, z pytania wnioskuję, że już wiele refleksji pojawiło się u Pana na temat przyczyn trudności. Warto powrócić do psychoterapii aby wraz z terapeutą określić najkorzystniejszy dla Pana kierunek zmian. Myślę też że tempo zmian dla każdego jest inne i warto podążać własnym. Ja proponowałbym z uwagi na opisane trudności pracę w nurcie systemowym. Życzę odwagi i konsekwencji w walce o lepszą jakość życia
Dzień dobry. Zachęcam Pana do podjecia psychoterapii. Rozumiem, ze mam Pan juz niedobre doswiadczenia i one mogą blokować kroki w tym kierunku. Warto zaryzykować! Dzisiaj ma Pan więcej doświadczeń, wiedzy o sobie i może Pan sam wybrać terapeutę. Życzę odwagi. Pozdrawiam Joanna Borowczak
Witam. Zachęcam do skontaktowania się z dobrym psychoterapeutą psychodynamicznym. Problemy opisywane przez Pana przeważnie dość dobrze poddają się takiej terapii. Wymaga to jednak diagnozy i szczegółowego omówienia tego co Panu dolega i jakie mogą być cele pracy. Zachęcam do poszukiwania takiego terapeuty i skorzystania z pomocy.
Witam serdecznie,
w Pana poście jest dużo smutku i pustki. Jednocześnie mam wrażenie, że jest w Panu chęć do zmiany. Pragnienie ułożenia sobie życia rodzinnego może stać się motorem zmiany. Leczenie DDD polega na przepracowaniu dotychczasowego, trudnego wzorca wg, którego Pan funkcjonuje oraz nauczeniu się funkcjonowania bez poczucia winy, nadmiernego zamartwiania się o przyszłość, ciągłego poczucia niepokoju i napięcia emocjonalnego. Psychoterapia zrealizowanie tych celów umożliwi.
Serdecznie pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.