Jestem kobietą, 36 lat od około roku odczuwam ból w odcinku lędźwiowym, w ostatnich trzech miesiącac

1 odpowiedzi
Jestem kobietą, 36 lat od około roku odczuwam ból w odcinku lędźwiowym, w ostatnich trzech miesiącach ból jest bezustanny i nie znajduję już pozycji, w której ustaje.

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w sek. FSE STRI w obrazach T1, T2 w 3-ch płaszczyznach. Przyjęto wariant anatomiczny kręgu przejściowego - lumbalizacja L5- ostatnia wydzielona tarcza międzykręgowa - wąska S1/S2.
Dyskretne lewostronne wygięcie osi kręgosłupa.
Trzony o zachowanej wysokości. Trzony Th12 do L2 z nierównościami na zarysach blaszek granicznych - guzki Schmorla.
Na poziomie L5 S1 odwodnienie, okrężna protruzja tarczy międzykręgowej na około 3-4mm spłyca zachyłki korzeniowe z przyleganiem do korzeni S1 bez impresji. Kanał kręgowy ok 12mm w wymiarze AP.
Pozostałe tarcze międzykręgowe bez istotnych dyslokacji.
Kanał kręgowy bez cech zwężenia.
Stożek rdzenia bez zmian.

Czy przy tych wynikach potrzebna jest operacja, czy tylko rehabilitacja?
Proszę o poradę.
Rehabilitacja i gimnastyka-polecam Dexak strefa pacjenta z bardzo pożytecznymi ćwiczeniami i poradami.