Jestem już po jakichś 9 miesiącach od tzw. pęknięcia dysku w kręgosłupie i objawach pt.: rwa kulszow

3 odpowiedzi
Jestem już po jakichś 9 miesiącach od tzw. pęknięcia dysku w kręgosłupie i objawach pt.: rwa kulszowa.
Większość cięższych objawów minęło 3-4 miesiące temu, ale wciąż walczę z bólem nóg, głównie kona z tyłu, czasem z boku, rzadziej z przodu. Tak po środku jakby na zaczepach mięśni/ścięgien i w górnej części mięśni łydki. Ile mogę tyle ćwiczę. Drążek, przysiady, roller, basen (taką średnią dzienną dąłbym na 10-15min), lecz wciąż nie mogę się pozbyć problemu w nogach. Jestem świeżo jeszcze po rezonansie i proszę o komentarz tych wyników, bo nie wiem czy usilnie ćwiczyć czy iść w innym kierunku. Bo nie wydaje mi się, aby ten opis był świadectwem czegoś złego, a chyba wręcz standardem.

OPIS:
Spłycenie lordozy lędźwiowej.
Dydratacja krążków międzykręgowych zachowana.
Niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1.
Nie uwidoczniono cech przepuklin.
Stożek końcowy i prawidłowym sygnale na poziome Th12/L1.
Sygnał szpiku w normie.
Spłycenie

Z góry dziękuję,
Paweł
Szanowny Panie Pawle, przez szacunek dla Pacjenta powstrzymam się od komentarza, o który Pan prosi, ponieważ nic nie zastąpi osobistego badania lekarskiego i możliwości obejrzenia obrazu kręgosłupa. To zbyt poważna sprawa, aby wypowiadać się przez internet. Zapraszam na konsultację, postaram się pomóc. Z pozdrowieniami, K. Zapałowicz

Dzień dobry. Mimo iż opis badania nie sugeruje, aby przyczyną Pana dolegliwości było ewidentne wypadnięcie jądra miażdżystego, warto, aby skonsultował się Pan osobiście z neurochirurgiem, który oceni, czy Pana dolegliwości rzeczywiście mogą mieć podłoże w patologii kręgosłupa.
Dzień dobry. W załączonym opisie niema wzmianki o konflikcie z elementami nerwowymi. Wskazane jest badanie kliniczne i skonfrontowanie go z wynikiem rezonansu. Z załączonych informacji nie wynika niestety jednoznacznie co może być przyczyną dolegliwości. Wskazana jest wizyta oraz określenie przyczyny dolegliwości, wtedy można będzie zaplanować odpowiednie leczenie. Pozdrawiam