Jestem już dorosłym dzieckiem rodzica alkoholika ( 23 lata ). Streszczając mój problem - Nie potrafi

2 odpowiedzi
Jestem już dorosłym dzieckiem rodzica alkoholika ( 23 lata ). Streszczając mój problem - Nie potrafię zdecydować się na żadną, konkretną ścieżkę w moim życiu. Wychowywałem się bez ojca, z matką alkoholiczką, 3/4 spraw i obowiązków odkładałem na ostatnią chwilę, albo się po prostu poddawałem. Ledwo co skończyłem szkołę średnią, nie miałem nawet chęci, ani motywacji, aby napisać maturę. Większość czasu spędzałem przed komputerem, grając w gry .... . Nie wiem co mnie tak naprawdę interesuje. Nie mam zainteresowań, które bym czynnie rozwijał. Zaprzepaściłem całe dzieciństwo na rozwój i czuję, że na wszystko jest za późno, na nic nie zasługuje, biczuje się. Gdy tylko spróbuję się czymś zainteresować - nie wiem od czego zacząć oraz przytłacza mnie ogrom informacji, dopada słomiany zapał. Często rozmyślam i analizuje, zamiast działać, zmieniać.

Teraz, gdy po raz pierwszy w życiu zbliżyłem się do drugiej osoby, poczułem że " żyje " oraz uświadomiłem sobie jak bardzo potrzebna jest zmiana, ale również nasiliły się u mnie niepotrzebne analizy, stres, niepokój. Czuję, że nie mam nic do zaoferowania, nic sobą nie reprezentuje - jestem po prostu nijaki. U kogo powinienem szukać pomocy ? Psycholog czy Psychoterapeuta ?
Psychoterapeuta! Powodzenia!

To nie Pana wybór ani wina, że tak wyglądało Pana dzieciństwo. To jak Pan sobie poradził jako dziecko w tak skrajnych warunkach, pełniło w tamtym czasie funkcję adaptacyjna. Innymi słowy - pozwolilo przetrwać. Teraz warunki życia się zmieniły, ale mechanizmy radzenia sobie pozostały i w tej nowej rzeczywistości nie są już tak dobre. Czas na zmiany, które warto prowadzić w bezpiecznej relacji terapeutycznej. Psycholog i psychoterapeuta to często ta sama osoba. Jeśli specjalista będzie miał jeden zawód, proszę szukać psychoterapeuty, najlepiej pod kątem kontaktu osobistego (czyli blisko pod kątem aktualnego miejsca pobytu).

Życzę powodzenia.
Aleksandra Zaród