Jestem gejem. Ukrywam to przed wszystkimi, bo wiem jakich reakcji mogę oczekiwać. Zostałem z tym sam

3 odpowiedzi
Jestem gejem. Ukrywam to przed wszystkimi, bo wiem jakich reakcji mogę oczekiwać. Zostałem z tym sam, ze świadomością, że nie mogę być sobą. Nie wyobrażam sobie żeby powiedzieć o tym rodzicom. Jestem z katolickiej rodziny i wiem, że taka wiadomość (o tym, że ich syn jest homoseksualistą) dla moich rodziców będzie ogromnym szokiem. Nie przesadzam twierdząc, że mogli, by już nie akceptować mnie jako członka rodziny, a na pewno nasze relacje zostały by poddane nieodwrotnej zmianie - zmianie na gorsze. Bardzo boję się tego wyznać komukolwiek z moich bliskich (nawet znajomym), jednocześnie bardzo pragnę być sobą. Nie wiem co mam robić... Jeszcze nie skończyłem średniej szkoły, więc o wyprowadzce nawet nie mam co myśleć. Jest mi z tym ciężko, nie wiem jak mógłbym sobie ulżyć...
Dzień Dobry,
proszę o kontakt mailowy pawelz@gumed.edu.pl
Pozdrawiam
PZ

Drogi Panie,
jeśli nie ma Pan w kręgu swoich najbliższych osób, takich, którym mógłby Pan zaufać, takich, przy których czuje się pan bezpiecznie, warto porozmawiać z profesjonalistą, który udzieli Panu wsparcia. Nie wiem, gdzie Pan mieszka, ale środowiska LGBT mają psychologów, którzy przyjmują osoby w podobnej sytuacji. Oczywiście można też skorzystać z wizyty w prywatnym gabinecie. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
W kwestiach związanych z coming outem, istnieje wiele różnych aspektów, a decyzja o ujawnieniu własnej tożsamości seksualnej zawsze pozostaje indywidualna i intymna.

Pamiętaj, że nie jesteś sam w swoich przeżyciach. Wielu ludzi doświadcza podobnych dylematów i obaw. Jeśli obecnie nie czujesz się gotowy na wyznanie przed najbliższymi, to jest w porządku. Każdy ma swoją własną ścieżkę i tempo, które są dla niego właściwe.
Psychoterapeuta również może być wsparciem w tym procesie, oferując bezpieczne miejsce do wyrażenia uczuć i myśli.

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, ważne jest, abyś szukał wsparcia od profesjonalistów, którzy mogą Ci pomóc radzić sobie z emocjami i myślami. Pamiętaj, że proces self-discovery jest indywidualny, a każdy ma prawo do szukania swojej tożsamości w sposób, który dla niego najlepiej działa.

Jeśli potrzebujesz kogoś do rozmowy, nie wahaj się skontaktować z profesjonalistą, który pomoże Ci zrozumieć i zaakceptować siebie. Warto także eksplorować organizacje lub grupy wsparcia dla osób z podobnym problemem, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy podzielają podobne doświadczenia.

Pamiętaj, że proces akceptacji siebie może być długi i skomplikowany, ale ważne jest, abyś podążał swoją własną ścieżką i czynił to, co dla Ciebie najlepsze. Jeśli czujesz, że potrzebujesz dodatkowej pomocy, nie wahaj się poszukać wsparcia wokół siebie.

Życzę powodzenia.
KJ