Jestem ciągle śpiąca i nie rozumiem dlaczego?

7 odpowiedzi
Od około dwóch tygodni ciągle bywam zmęczona i chcę mi się spać. W pracy muszę bardzo mocno koncentrować się na zadaniach, aby móc je w miarę dobrze wykonać. Poza tym już po około 2 godzinach pracy padam z nóg i czuję senność. Nie wiem co się ze mną dzieje. Picie kawy niewiele pomaga, a czasem wręcz pogarsza sprawę. Jaki może być powód mojego braku formy?
Witam, coś się zmieniło w Pani życiu w ostatnim czasie? Kiedy wykonywała Pani badania hormonalne? Zapraszam do gabinetu na konsultacje:)

Witam. Proszę zbadać hormon tarczycy TSH. Takie samopoczucie może być objawem niedoczynności tarczycy. Warto zbadać też poziom cukru, bo jeśli te objawy bywają też po posiłku może to być objaw cukrzycy typu 2 lub zaburzeń w tolerancji glukozy.
Przyczyn może być wiele, problemy zdrowotne, stres, zaburzenia hormonalne i wiele innych. Przede wszystkim jak sypia Pani w ciągu nocy?? czy są problemy z zaśnieciem lub wybudzanie się nocne? Radziłabym też wykonąc podstawowe badania m.in. morfologia, poziom glukozy na czczo i po obciązeniu, poziom cholesterolu całkowitego, ldl, hdl, mocz, tsh. Senność może być objawem wielu zaburzeń zdrowotnych. Proszę ewentualnie o kontakt mailowy: igmed.dietetyk @ gmail.com
Pani sytuacja może mieć różne podłoże - może być ona wynikiem przesilenia jesiennego związanego ze zmianą pogody w ostatnich dniach - co w połączeniu z koniecznością przemęczenia może dać chwilowe objawy przemęczenia. Może to być także kwestia infekcji - czasami przechodzimy lekkie infekcje wirusowe które nie są na tyle poważne aby zupełnie wyłączyć nas z funkcjonowania, ale powodują ogóle uczucie osłabienia. Problemy z koncentracją i uczuciem osłabienia mogą być także wynikiem poważniejszych problemów jak zaburzenia w pracy tarczycy, problemy z tolerancją glukozy czy niedobory składników odżywczych. Jeżeli Pani wypocznie i nie zauważy poprawy wskazane będzie wykonanie podstawowych badań i na ich podstawie określenie dalszych kroków powrotu do pełni sił.
Czasami nadmierne zmęczenie jest reakcją organizmu na przewlekły stres lub przygnębienie. Może być również objawem zaburzeń związanych ze zdrowiem np. chorobami tarczycy. Uważam jednak, że zmęczenie trwające 2 tygodnie nie powinno być jeszcze źródłem niepokoju. Czasami zmęczenie jest reakcją na pogodę, mało urozmaiconą dietę, brak aktywności fizycznej.
Pozdrawiam!
Witam serdecznie.
Proszę zbadać hormony: TSH, fT3 oraz fT4. Takie samopoczucie może być objawem niedoczynności tarczycy. Warto sprawdzić także poziom cukru, poziom żelaza/ferrytyny. Uczucie zmęczenia może być także spowodowane stresem, brakiem aktywności fizycznej, bądź innymi czynnikami.
Witam,
Bardzo przepraszam, że tak późno odpowiadam ale niestety nie miałam wcześniej możliwości. Pani brak formy może wynikać ze sposobu odżywiania. Ważne jest aby spożywać regularnie posiłki co około 3 godziny. Koniecznie dzień należy rozpocząć śniadaniem. Posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane i urozmaicone dostosowane do Pani wieku i stanu zdrowia. Przede wszystkim należy spożywać produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, chude mięsa, nabiał i nie zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny