Jestem 8 tygodni po operacji kręgosłupa szyjnego i jako powikłanie przydarzyła się zakrzepica żył gł

Jestem 8 tygodni po operacji kręgosłupa szyjnego i jako powikłanie przydarzyła się zakrzepica żył głębokich podudzia. 3 tygodnie dostawałam zwiększoną dawkę zastrzyków , a od 2 miesięcy zażywam xarelto. Usg sprzed 2 tygodni pokazało, ze większość zakrzepów jest rozpuszczona, pozostał jeden niewielki. Powinnam już iść na rehabilitację po operacji: pole magnetyczne, laser, ćwiczenia szyi, ale przychodnia rehabilitacyjna odmówiła twierdząc, ze przy zakrzepicy nie jest możliwa rehabilitacja ani ćwiczenia na wzmocnienie szyi. Czy rzeczywiście jest to przeciwwskazaniem? z góry dziękuję za odpowiedź.

1 odpowiedź


W moim doświadczeniu ( opartym o aktualną literaturę medyczną ) umiarkowana aktywność fizyczna korzystnie wpływa leczenie zakrzepicy żylnej, poprawia rokowanie u pacjentów po incydentach zakrzepicy. Bardzo intensywnego wysiłku jednak nie zalecam. Moim zdaniem rehabilitacja nie jest przeciwwskazaniem. Zapraszam na e-wizytę jeśli chciałaby Pani omówić dokładniej ten problem bądź uzyskać odpowiednie zaświadczenie.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.