Jestem 52 letnią kobietą.Ostatnie miesiączki,były w listopadzie, grudniu i lutym,wcześniej była 5 mi

5 odpowiedzi
Jestem 52 letnią kobietą.Ostatnie miesiączki,były w listopadzie, grudniu i lutym,wcześniej była 5 miesięczna przerwa.W marcu miałam zabieg abrazji,12 mm błona na macicy.wyniki po abrazji mucus,polypi endocervicales, fragmenta endometrii oraz hyperplasia simplex endometrii focalis sine atypia. wyniki badań hormonalnych przed zabiegiem abrazji FSH 37,12 ESTRIADOL 42,81 LH 16,68.Rozpoczełam leczenie orgametrilem.Zażyłam 15 tabletek i mam mieć 15 dni przerwy jednak w 3 dniu po odstawieniu dostałam krwawienie.Czy jest to naturalny objaw ?czy mam sie znowu martwić? czy tak bedzie zawsze gdy po 15 dniach odstawię lek.Mam go tak zażywać przez parę miesięcy.Proszę o konsultację.
Taki schemat leczenia najczęściej przywraca regularne krwawienia

Tak powinno być. Po odstawieniu leku powinno być krwawienie. Lepszą opcją jest założenie wkładki mirena która działa miejscowo i nie ma działań ubocznych i nie występują krwawienia
Zweryfikowałby leczenie w tym przedziale wiekowym
Krwawienie to było normą Można zmodyfikować też leczenie Nie niepokoiłbym się
Proponuję kontakt z lek prowadzącym Pozdrawiam
Szanowna Pani, jest to tzw. krwawienie z odstawienia leku i jest to naturalny efekt przy tak skomponowanym leczeniu. Podzielam opinię mojego Kolegi, dotyczącą wkładki hormonalnej. Innym rozwiązaniem jest terapia ciągła Orgametrilem. Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam.