Jestem 40-letnią szczupła kobietą ( 58kg). Operowana byłam cztery razy na przepukline k42.9, k43.9.

3 odpowiedzi
Jestem 40-letnią szczupła kobietą ( 58kg).
Operowana byłam cztery razy na przepukline k42.9, k43.9. W tym mam wszczepione dwie siatki 6*11 cm w środkowej części brzucha i druga mniejsza w nadbrzuszu. Po czwartej operacji z wszczepem siatki w nadbrzuszu pojawiła się przepuklina pooperacyjna.
Jestem zrezygnowano na pozytywne rokowania co do mego stanu zdrowia.
W ciągu częstych operacji chirurgicznych przebywałam cały czas na zwolnieniu i nie podejmowałam żadnej pracy ze względu na mój zły stan zdrowia.
Na dzień dzisiejszy przepuklina rozrasta mi się ( nie pracuje) jaka kolwiek czynność powodująca pracę mięśni powoduje silne bóle w miejscu przepukliny.
Nie będę już opisywać jakie mam dolegliwości bo czy coś to zmieni ale ból porównać mogę do wypychania czegoś dużego przez małą dziurkę. W przeszłości aktywnie spedzalam czas, trenował również gimnastykę sportowa jak i lekkoatletyka, wiec mięśnie brzucha miałam wycwiczone i silne.
Nadmienię, że dwa razy rodziłam (naturalnie) oraz miałam usuwany pęcherzyka żółciowy metodą laparaskopową jak i usuwaną ciąże pozamaciczną. W miejscach nacięcia tą metodą przy pepku jak i pod żołądkiem powstały właśnie te przepukliny.
Dlaczego nawraca mi się ten " chwast"?!! Ja chcę wrócić do pracy i normalnego życia !!
Co mam robić do pracy wiem, że nie mogę narazie wrócić bo gdy wróciłam na tydzień czasu to spowodowało iż bokiem siatki ( w nadbrzuszu) pojawił mi się guz towarzyszył mi przy tym miejscowy ostry rozrywający od środka ból brzucha a gdy guz dotykalam to odczuwałam kłujacy ból.
Proszę, błagam o pomoc.
Z poważaniem zrezygnowana.
Dzień dobry.
Faktycznie nie jest to typowe, żeby poza pępkiem powstawały przepukliny po metodzie laparoskopowej. Możliwe, że ma Pani osłabioną tkankę łączną, co spowodowało właśnie wystąpienie tego problemu. Dodatkowo jeśli Panie pali papierosy to też jest dodatkowy czynnik.
Co do obecnej sytuacji myślę, że powinna być zrobiona diagnostyka. USG w pierwszej kolejności. Ocena miejsc podejrzanych o przepuklinę. Obecność płynu pod skórą (np. seroma przy wszczepieniu siatki). Niestety z tego, co Pani opisuje wynika, iż jest to nawrót przepukliny, który będzie musiał być operowany ponownie.

Zapraszam na konsultację. Przydatne byłoby badania tomograficzne jamy brzusznej z oceną ściany brzucha - stanu mieśni oraz umiejscowienia siatek. Proszę uwzględnić, że jestem lekarzem konsultującym i operującym jedynie prywatnie - z leczeniem wielkokrotnie nawrotowej przepukliny związane są duże koszty. Miejsca konsultacji i nr do rejestracji znajdzie Pani bez kłopotu w internecie (konsultacje Bydgoszcz, Poznań, Warszawa)
Witam. Aby ocenić Pani stan i kondycję powłok brzusznych konieczna jest konsultacja. Proszę zabrać ze sobą karty informacyjne leczenia szpitalnego.
Pozdrawiam.