Jestem 32 letnim mężczyzną.Ogolnie należę do ludzi bardzo znerwicowanych i wiele osób zwłaszcza rodz
1 odpowiedzi
Jestem 32 letnim mężczyzną.Ogolnie należę do ludzi bardzo znerwicowanych i wiele osób zwłaszcza rodzina twierdzi że od dziecka jestem Hipochondrykiem.Lecz niestety od pół roku dokuczają Mi dolegliwości takie jak...otumanienia...otępienie...dziwne uczucie zamroczenia....do tego dochadza jakieś dziwne ściski w okolicach głowy głównie lewa strona twarzy i okolice szyji.Dziwne uczucie duszenia podczas zwłaszcza ścisków na szyji przy tym wszystkim lek i drżenie lewej powieki...na dodatek od ok tygodnia w prawej ręce wskazującej palec wskazujący zaczol drgać na boki...jest to wszystko bardzo dokuczliwe i czesem przerażające...nie da się codziennie normalnie funkcjonować.pol roku temu miałem robiony tomograf głowy rezonans głowy i tomograf szyji na dodatek prawie wszystkie badania krwi i wizyta u neurologa....lecz gdy byłem u neurologa to nie miałem tych ucisków i przydusza nią...wszystkie badania wyszły dobrze...lekarz rodzinny twierdzi że to nerwica....czy ponownie udać się do neurologa czy psychiatry czy co robic...Najbardziej się to wszystko nasila w ciągu dnia...poznym wieczorem i nocą jest w miarę wszystko wporzadku dopiero znowu gdy zaczyna się dzień to wszystkie te dolegliwości zaczyna mnie denerwować i przerazac....Najbardziej przerażające jest to przydusza nie i ściski w okolicach twarzy i szyji...drzenie powieki i palca wskazujacego....proszę o pomoc...bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli Pan większość najgorszych diagnoz organicznych ktore mogą być przyczyną takich dolegliwości ( a mowi Pan że robil Pan tomograf) to myśle że warto byłoby się zwrócic do psychologa jeśli nie jest Pan pod opieką żadnego. Zaburzenia lękowe to niestety znak naszych czasów i bardzo częste przypadki w pracy terapeutów. Połączenie terapii i farmakologii może w znaczący sposób podnieść komfort życia i uspokoić symptomy dając narzędzia do radzenia sobie z nimi oraz zrozumienie skąd mogą się brać psychologicznie. Pozdrawiam serdecznie.

Zapraszam na konsultacje online.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Grażyna Banaszek

Grażyna Banaszek

Neurolog, Pediatra

Warszawa

Agnieszka Bujak-Krok

Agnieszka Bujak-Krok

Neurolog

Krzeszowice

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Psychiatra

Bydgoszcz

Joanna Piotrowska

Joanna Piotrowska

Neurolog, Lekarz w trakcie specjalizacji

Warszawa

Marta Banaszek

Marta Banaszek

Neurolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 7 pytań dotyczących usługi: drżenie rąk

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.