Jestem 32 letnim mężczyzną.Ogolnie należę do ludzi bardzo znerwicowanych i wiele osób zwłaszcza rodz

1 odpowiedzi
Jestem 32 letnim mężczyzną.Ogolnie należę do ludzi bardzo znerwicowanych i wiele osób zwłaszcza rodzina twierdzi że od dziecka jestem Hipochondrykiem.Lecz niestety od pół roku dokuczają Mi dolegliwości takie jak...otumanienia...otępienie...dziwne uczucie zamroczenia....do tego dochadza jakieś dziwne ściski w okolicach głowy głównie lewa strona twarzy i okolice szyji.Dziwne uczucie duszenia podczas zwłaszcza ścisków na szyji przy tym wszystkim lek i drżenie lewej powieki...na dodatek od ok tygodnia w prawej ręce wskazującej palec wskazujący zaczol drgać na boki...jest to wszystko bardzo dokuczliwe i czesem przerażające...nie da się codziennie normalnie funkcjonować.pol roku temu miałem robiony tomograf głowy rezonans głowy i tomograf szyji na dodatek prawie wszystkie badania krwi i wizyta u neurologa....lecz gdy byłem u neurologa to nie miałem tych ucisków i przydusza nią...wszystkie badania wyszły dobrze...lekarz rodzinny twierdzi że to nerwica....czy ponownie udać się do neurologa czy psychiatry czy co robic...Najbardziej się to wszystko nasila w ciągu dnia...poznym wieczorem i nocą jest w miarę wszystko wporzadku dopiero znowu gdy zaczyna się dzień to wszystkie te dolegliwości zaczyna mnie denerwować i przerazac....Najbardziej przerażające jest to przydusza nie i ściski w okolicach twarzy i szyji...drzenie powieki i palca wskazujacego....proszę o pomoc...bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli Pan większość najgorszych diagnoz organicznych ktore mogą być przyczyną takich dolegliwości ( a mowi Pan że robil Pan tomograf) to myśle że warto byłoby się zwrócic do psychologa jeśli nie jest Pan pod opieką żadnego. Zaburzenia lękowe to niestety znak naszych czasów i bardzo częste przypadki w pracy terapeutów. Połączenie terapii i farmakologii może w znaczący sposób podnieść komfort życia i uspokoić symptomy dając narzędzia do radzenia sobie z nimi oraz zrozumienie skąd mogą się brać psychologicznie. Pozdrawiam serdecznie.

Zapraszam na konsultacje online.