Jestem 1,5 roku po złamaniu nóg, obustronnie k. piszczelowych - prawa: 1/2 długości trzonu, operacyj

3 odpowiedzi
Jestem 1,5 roku po złamaniu nóg, obustronnie k. piszczelowych - prawa: 1/2 długości trzonu, operacyjna repozycja i stabilizacja met. ZESPOL (6-6) oraz lewa: wieloodłamowe złamanie III stopnia 1/3 dalszej części k. piszczelowej (też stabilizacja ZESPOL (6-8).
Obecnie: podudzie (P) - od roku jest zrost kostny, ale nadal mam tę płytkę i śruby w nodze, podudzie (L) - ze względu na staw rzekomy zakażony nogę reoperowano, zaopatrzono w aparacie Ilizarowa, teraz nastąpiła remisja stanu zapalnego, podudzie (L) z cechami zaczynającego się zrostu.
Prognozy są takie, że aparat Ilizarowa będzie zdjęty za 2 miesiące. I tu nasuwa się moje pytanie. Czy usuwanie w tym samym czasie zespolenia z prawej nogi (już dawno zrośniętej) byłoby mocno ryzykowne? Czy lepiej usunąć je najpierw - jeśli tak, jak długo po tym nie mogłabym w pełni obciążać kończyny?
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, jakie postępowanie byłoby właściwe?
Usunięcie zespolenia zespol z jednej nogi nie rzutuje na leczenie drugiej.

Dzień dobry.
Nie zalecam jednoczesnego usuwania zespoleń. Usunięcie jest zależne od stanu zrostu. Moim zdaniem w tym momencie skupił bym się na wygojeniu stawu rzekomego, a decyzję odnośnie usuwania zespolenia podjął bym dopiero po widocznej radiologicznie przebudowie kości.
Pozdrawiam
Witam,
myślę, że należy zaufać zespołowi lekarzy prowadzących którzy podejmą dobrą decyzję. Mimo obszernego wstępu zbyt mało informacji do odpowiedzi na tak postawione pytanie.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.