Jest to badanie płuc. Badanie cytologiczne. Rozpoznanie: materiał pobrany podczas EBUS. Z materiału

2 odpowiedzi
Jest to badanie płuc. Badanie cytologiczne. Rozpoznanie: materiał pobrany podczas EBUS. Z materiału wykonano rozmazy i Cell Block.W obu materiałach cellulae carcinomatosae. Obraz cytologiczny i profil immunocytochemiczny odpowiada rakowi drobnokomórkowemu.
Badanie immunohistochemiczne. Wynik: IHC z Cell Block
LCA: (-) ujemny
CD56: (+) dodatni
Chromigranina A: (+) dodatnia
Czekam na wizytę u onkologa.Wiem tylko tyle że jest to rak bardzo złośliwy i trudny w leczeniu, oczywiście chemią, ale nie wiem jaki to stopień I,II,III,IV.

Gastroskopia
Przełyk, wpust na wprost i w inwersji prawidłowe. Linia "Z" na wysokości górnego brzegu fałdów żołądkowych. Jeziorko śluzowe skąpe. Żołądek podatny na rozdymanie powietrzem pokryty w całości zaczerwienioną śluzówką, w górnej części trzonu dodatkowo granulowaną
( pobrano wycinki do badania HP : z antrum but A, z trzonu but B ). Odźwiernik zaczerwieniony, opuszka dwunastnicy o zaczerwienionej i granulowanej powierzchni. Część zaopuszkowa dwunastnicy bez zmian. Test ureazowy ujemny.Wynik z pobranych wycinków będzie za trzy tygodnie.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Dzień dobry,
jeżeli wykonywał Pan to prywatnie proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego wystawi Panu kartę DILO - karta diagnostyki i leczenia onkologicznego. Cały proces postąpi zdecydowanie szybciej a wszystkie wątpliwości rozwieje konsylium onkologiczne na które Pan w efekcie trafi. Życzę zdrowia.
Pozdrawiam ES

Na podstawie przedstawionych wyników nie można powiedzieć w jakim stopniu zaawansowania jest nowotwór. Do tego potrzebne są wyniki badań obrazowych, głównie KT klatki piersiowej z ujęciem nadbrzusza, KT głowy i inne z zależności od wskazań. Lekarz onkolog do którego Pan się uda na pewno zleci odpowiednie badania i na tej podstawie omówi stopień zaawansowania choroby, proponowane leczenie i rokowania.