jasne kropki pod oczami

9 odpowiedzi
Mam 27 lat. Jestem mężczyzną. Pod oczami wykształciły mi się jasne plamki o średnicy kilku milimetrów. Pod jednym jak i pod drugim okiem.
Szukałem odpowiedzi na razie w internecie co to może być, ale niestety bezskutecznie. Skóra jest w tych miejscach przebarwiona i nic więcej. Nie ma to kształtów guzków, ani nic z tych rzeczy. Plami te umiejscowione są jakieś centymetr pod kącikami oczu przy nosie.
Bardzo proszę o fachowe porady, co z tym można zrobić.
Trudno ocenić co to może być nie widząc skóry. Może to odbarwienia pozapalne.... Trzeba wykluczyć bielactwo.. proszę zgłosić się do specjalisty

Może to być bielactwo lub stan zejsciowy po jakichś wykwitach.Trzeba udać się z tym do lekarza
Przede wszystkim należało by spróbować stwierdzić, co to jest :) Typowo jest problem z leczeniem różnego rodzaju "odbarwień", raczej póki co warto używać kremów z filtrem, aby nie powiększać kontrastu z opaloną skórą.
Witam,
mogą być to prosaki lub kaszaki- są bardziej widoczne przy naciągnięciu skóry.
Można usuwać te zmiany.
Zapraszam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowny Panie. Muszę Pana rozczarować - jest to jedno z tych pytań, na które nie da się odpowiedzieć w wiarygodny sposób nie oglądając skóry... pozdrawiam dr Marek Jankowski
Trudno postawić diagnozę bez obejrzenia zmian.
W różnicowaniu warto wziąć pod uwagę kępki żółte oraz bielactwo.
Zdecydowanie proponuję wybrać się na konsultację do dermatologa w swojej okolicy.
Niestety bez dokładnego badania nie można w tej sytuacji postawić rozpoznania, a tym bardziej zalecić postepowania. Proszę zgłosić się do specjalisty na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Proszę zgłosić się do dermatologa. Bez względu na to, czym okażą się te plamki potrzebne jest pomoc fachowca. Próba leczenie na podstawie opisu metodą " w ciemno" może doprowadzić tylko do powikłań i problemów.
Szanowny Panie

najbardziej fachową poradą jakiej mogę Panu udzielić, to zalecenie udania się na wizytę do dermatologa, który zbada Pana zmiany. Z opisu podanego przez Pana niestety nie można nić wywnioskować.
Pozdrawiam!

Dr ARW