Jako nastolatka nosiłam aparat ortodontyczny, ale po zdjęciu go, pomimo noszenia clear alignera, pok

1 odpowiedzi
Jako nastolatka nosiłam aparat ortodontyczny, ale po zdjęciu go, pomimo noszenia clear alignera, pokrzywiły mi się zęby znowu. Mam bardzo duże zęby, po prostu się nie mieszczą w szczęce. Obawiam się, że jedynym rozwiązaniem będzie wyrwanie 4 zębów (po 1 na górze z lewej, z prawej, na dole z lewej, prawej). Które zęby najlepiej byłoby wyrwać, żeby móc założyć aparat? Wolałabym nie 6-tki, bo mam już 2 leczone kanałowo, więc trochę kasy w nie już zainwestowałam. Mam lekko popsute 7-ki i 5-tki, myślę więc, że dobrze byłoby wyrwać 5-tki, czy mógłby ktoś doradzić, czy dobrze myślę? Niestety nie mam możliwości konsultacji osobistej nigdzie z braku czasu.
Zwykle usuwa się 5 na górze i 4 na dole, lub najgorsze zz w łuku. Bez osobistej konsultacji nie da się powiedzieć nic więcej. Pozdrawiam