Jakiś czas temu zrobiła mi się torbiel włosowa szpary międzypośladkowej , udało się ją zaleczyć, aby

3 odpowiedzi
Jakiś czas temu zrobiła mi się torbiel włosowa szpary międzypośladkowej , udało się ją zaleczyć, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu, lekarz zalecił depilację tamtego miejsca, mam pytanie, jakie są najlepsze sposoby na taką depilację , można używać kremy do depilacji , może jakieś plastry lub po prostu co jakiś czas golić to miejsce maszynką?
witam,
najskuteczniejsze jest chirurgiczne usunięcie torbieli.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska

Wystarczy używać maszynki lub plastrów. Nawrotowa torbiel włosowa szpary międzypośladkowej będzie wskazaniem do usunięcia chirurgicznego, inaczej będzie nadkażać się i włóknieć.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
W przypadku torbieli włosowej najwłaściwsze postępowanie to zabieg chirurgiczny usuwający przyczynę