Jakiś czas temu wyprowadziłam się za granicę, gdzie po jakimś czasie poznałam chłopaka, który akurat

4 odpowiedzi
Jakiś czas temu wyprowadziłam się za granicę, gdzie po jakimś czasie poznałam chłopaka, który akurat kończył swój 4 letni związek z dziewczyną z którą ma syna. Zaczęliśmy się spotkać aż któregoś dnia zdecydowaliśmy się na związek, ale on przez cały czas miał stały kontakt z byłą i czasami u niej pomieszkiwał bo nie miał innej możliwość, co powodowało między nami wiele kłótni co zakończyło nasz związek, ale mimo wszystko cały czas utrzymywaliśmy stały kontakt i mieliśmy regularne stosunki, podczas jednego z nich zaszłam w ciąże, ale oboje stwierdziliśmy że nie jest to odpowiedni czas, więc zdecydowaliśmy o aborcji (w tym kraju jest legalna) . Ja nigdy nie chciałam mieć dzieci, ale od tamtego momentu bardzo często o tym myślę i czasami żałuje swojej decyzji. Bardzo odbiło się to na mojej psychice często jestem smutna i płacze z tego powodu. Niestety nie mam tutaj niczyjego wsparcia, jestem sama, mojego byłego, czyli ojca dziecka też nie, ponieważ od jakiegoś czasu już praktycznie nie rozmawiamy ze sobą. Tęsknie za nim i za tym dzieckiem, a on prawdopodobnie wrócił do byłej i syna. Potrzebuje pomocy, bo czuje że już nie mam sił psychicznych
Dzień dobry, przeżyła Pani trudne chwile, a w takich najważniejsze jest wsparcie. Jeśli nie może Pani liczyć na kogoś bliskiego (rodzinę, przyjaciół), warto zgłosić się do psychologa bądź psychoterapeuty. Na ten moment istnieje wiele ofert rozmów on-line z psychologiem dla osób, które znajdują się za granicą. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

Dzień dobry. Jest, to trudny okres w Pani życiu. Doznała Pani straty dziecka i teraz prawdopodobnie przechodzi Pani okres żałoby po aborcji. Zapraszam do kontaktu, prowadzę terapię, pomoc psychologiczną poprzez skypa. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Dzień dobry,

jak rozumiem odczuwa Pani to zdarzenie jako traumatyczne. Proszę zatem skorzystać z pracy z terapeutą EMDR. EMDR jest ukierunkowane na emocjonalno-poznawcze radzenie sobie z trudnymi zdarzeniami, przy uwzględnieniu czynnika neurofizjologicznego. To metoda o charakterze neurobiologicznym/neuropsychologicznym ukierunkowana na przyczynę trudności i jej przetworzenie przez mózg emocjonalny i poznawczy. Terapueta pomoże przywrócić równowagę emocjonalną dzięki określonym technikom o oddziaływaniu neuropsychologicznym i stworzyć bardziej adaptacyjne strategie radzenia sobie z tamta sytuacja i obecnymi stanami.
Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek
Witam przeżuwa Pani traumę związaną z utratą dziecka konieczna będzie psychoterapii indywidualnej, warto również rozważyć powrót do Polski, psychoterapia pomoże Pani w sposób konstruktywny przepracować emocję związane z traumą oraz uporać się z akceptacją przeszłości bez względu na to jak trudna ona była jednakże oprócz psychoterapii potrzebuje Pani stałego wsparcia osób bliskich. Zapraszam do kontaktu online bądź tradycyjnego

pozdrawiam
Radek Szafrański
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.