Jakieś 3 miesiące temu rzuciłam alkohol piłam przez jakieś 2 miesiące dziennie tak dwa piwa na wiecz

3 odpowiedzi
Jakieś 3 miesiące temu rzuciłam alkohol piłam przez jakieś 2 miesiące dziennie tak dwa piwa na wieczór,ale po tym jak przestałam to po tygodniu dostałam dzien silnych leków i nad ranem ataku paniki, kołatania serca i tak jakby mi jakieś prądy przechodziły z tylu glowy,lekarze stwierdzili że to nerwica lekowa i ze się odwodnilam,jednak sytuacja powtórzyła się dwa tygodnie później,zaczęły mi się nogi uginac i serce walić A w glowie mnialam takie rozpierajace ucisku,i zaczęło mi ręce wykrecac,i ten strach przed smiercia,zaczelam chodzic po lekarzach i okazalo sie ze z sercem jest okey i rezonans też wyszedł dobrze tylko mnialam zapalenie dróg moczowych,a teraz mnie męczy zapalenie trąbki słuchowe,co chwilę coś,ogólnie czuje się cała rozbita tą sytuacją i mam wyrzuty sumienia że to przez alkohol,czuje się jak wrak człowieka,mam jakieś pareztezje i jakby mi się glowa cała napinala jakbym nie była sobą,jakies dreszcze ,dusznosci nie wiem czy to przez ten atak tak moje ciało reaguje,boje się ze mogę dostać zawału albo wylewu już nie wiem co mam robić wariuje przez to wszystko.Twarz jakby mi się inną zrobiła taka starsza nie umiem sobie z tą całą sytuacja poradzić.
Nie wiem czy opisywane przez Panią objawy są wynikiem nadużywania alkoholu, na pewno nie tylko. Bardzo przypominają objawy nerwicy lękowej. Jeśli wykluczono u Pani przyczynę "somatyczną" dolegliwości, pozostaje wizyta u psychiatry, dokładne badanie i propozycja adekwatnego postępowania (odpowiednio dobrane leki, psychoterapia itp.). Pozdrawiam.

Zdecydowanie istnieją u Pani wskazania do konsultacji psychiatrycznej i, być może, u terapeuty leczenia uzależnień. Proszę o siebie zadbać, pozdrawiam.
Pani objawy mogą być wynikiem nerwicy, ale stwierdzić to można po wykluczeniu przyczyn somatycznych. Pani opis wskazuje iż potrzebna jest wizyta u psychiatry, który oceni Pani stan psychiczny i przyjrzy się wynikom badań, które Pani dotychczas wykonała, zaproponuje leczenie i ewentualnie dalsza diagnostyke. Regularne picie alkoholu może prowadzić do różnych objawów psycho patologicznych, w tym lęków i depresji, dlatego bardzo ważne jest utrzymanie abstynencji. Najskuteczniejsza forma leczenia uzależnienia jest terapia uzależnień, warto ja rozważyć.