Jakie zdjęcia RTG przed konsultacją

1 odpowiedzi
Witam,Mam zamiar udać się do Pana na konsultacje, nie chcę jednak iść „”w ciemno„” tylko przygotować odpowiednie zdjęcia RTG.

Mój problem w skrócie:
Pod koniec listopada 2015 zaczęło pobolewać mnie w okolicy prawej pachwiny / jądra. Po zrobieniu wszelkich możliwych badań urologicznych i wykluczeniu przepukliny, urologowie doradzili, by zbadać odcinek L-S kręgosłupa, bo to on może powodować dolegliwości.
Byłem u lekarza rodzinnego i dostałem skierowanie na RTG odcinka L-S kręgosłupa, na które miałem zamiar wybrać się jutro.
Dzisiaj jednak podczas lekkiego skrętu ciała dostałem mocnego skurczu, w plecach który utrzymał się przez parę minut. Ból głównie skumulowany był gdzieś poniżej łopatek, teraz cały czas utrzymuje się lekki ból pleców, który nasila się, kiedy opuszczam głowę na dół. Skojarzyłem, że na przestrzeni ostatniego roku zdarzyło mi się to już dwa albo trzy razy i przeszło.

Nie mam pojęcia czy może mieć to związek z bólami w pachwinie, więc moje pytanie to:
Czy jeśli zrobię RTG samego odcinka L-S kręgosłupa to wystarczy, czy udać się po kolejne skierowanie na RTG wyższych partii?

Dodam, że jestem mężczyzną i mam 22 lata.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
Szanowny Panie,
Sugeruje wykonać zdjęcie RTG odc. L-S w rzucie a-p i bocznym oraz RTG stawu biodrowego prawego w rzucie a-p i osiowym.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu