Jakie są sposoby na skracającą się szyjkę macicy?

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem w 16 tygodniu ciąży. Na wizycie kontrolnej kilka dni temu dowiedziałam się, że skróciła mi się szyjka macicy. Lekarz zalecił oszczędzanie się oraz kontakt w przypadku krwawienia, czy stawiania się brzucha. Nic takiego nie zaobserwowałam. Staram się dużo leżeć, biorę luteinę dopochwowo. Zauważyłam natomiast sporadyczne pieczenie w pochwie i jakby kłucie w szyjce, szczególnie kiedy dłuższą chwilę postoję. Czasem także "ćmi" mnie w podbrzuszu, nie boli. Czy te objawy są powodem do niepokoju? Dziękuję i pozdrawiam.
badanie palpacyjne nie jest miarodajne. nalezy zmierzyc szyjke w usg. 2.5 cm to granica od ktorej zaczynamy sie martwic - wg pismiennictwa oczywiscie