Przed zabiegiem brałam 3 opakowania Cerazette, miałam zawroty głowy i krwawienie, które trwało ponad miesiąc od 15 .01 do 17.02 . W szpitalu doktor kazał mi odstawić lek. Nie wiem co mam robić, nie biorę leku po zabiegu i nie wiem dalej czy dobrze postąpiłam. Zawroty ustąpiły na razie. Proszę o radę?
Witam,
Zakładam że Cerazette stosowała Pani celem zmniejszenia krwawień spowodowanych przez polip. Cerazette może powodować plamienia w trakcie stosowania ale raczej nie są to krwawienia. Zawroty głowy też mogą być związane z tymi lekami ale przyczyna może być zupełnie inna. Jeśli polip został usunięty to krwawienia powinny być prawidłowe i nie ma potrzeby stosowania cerazette. Jeśli krwawienia są nadal to wymaga Pani dalszej diagnostyki. Myślę że rutynowa diagnostyka zawrotów głowy u neurologa także może być wskazana. Jeśli stosowała Pani lek w celach antykoncepcyjnych to w pierwszym dniu prawidłowej miesiączki po wykluczeniu ciąży może Pani stosować lek jak przed zabiegiem lub zastosować inny preparat antykoncepcyjny oczywiście po wykluczeniu przeciwwskazań.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Proszę wykonać morfologię. Jeżeli w normie i Pani nie krwawi to poczekać na okres /bez leków/ jeżeli jest krwawienie - lekarz powinien ocenić jamę macicy w tvs i ustalić leczenie / hormonalne, p/krwotoczne i ewentualnie osłonowo antybiotyk / do zatrzymania krwawienia.
pzdr
a

lek. Katarzyna Pietuch
lek. Katarzyna Pietuch
Ginekolog, Położna
Warszawa
Jesli odbyla sie histeroskopia to dobrze ze odstawila Pani antykoncepcje (chyba ze potrzebuje Pani zabezpieczenia to prosze stosowac dalej) i warto poczekac na wynik badania hist-pat ktory powinna Pani skonsultowac z lekarzem, Pozdr

Specjaliści w zakresie leczenia: polipy

Maria Gasperowicz

Maria Gasperowicz

Ginekolog

Bielsko-Biała

Czesław Ciaputa

Czesław Ciaputa

Ginekolog

Wrocław

Wojciech Kosikowski

Wojciech Kosikowski

Gastrolog

Lublin

Agnieszka Kurczuk-Powolny

Agnieszka Kurczuk-Powolny

Ginekolog

Warszawa

Teresa Maltuch-Kosałka

Teresa Maltuch-Kosałka

Ginekolog

Dąbrowa Górnicza

Anna Śladowska-Zwolińska

Anna Śladowska-Zwolińska

Ginekolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 15 pytań dotyczących usługi: polipy

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.