Jakie są skutki słabej psychiki?

4 odpowiedzi
Moje problemy małżeńskie utrzymują się od kilku miesięcy. Najwyraźniej przechodzimy z mężem kryzys i to wpływa źle na moja psychikę. Od zawsze miałam ja słabą i nawet najmniejszym problemem się bardzo zamartwiałam. Teraz, gdy mam je jeszcze gorsze, zupełnie nie mogę nad tym zapanować. Dzieje się ze mną coś okropnego. Nie wiem jakie mogą być skutki takiego stanu? Bardzo się o siebie boję.
Wyobrażam sobie, że musi być Pani ciężko, jednocześnie radzić sobie z kryzysem w związku. Kryzys i związany z nim stres, jak sama Pani zauważyła osłabia jeszcze pani zdrowie psychiczne, a przy osłabionej psychice trudniej radzić sobie z kryzysem. Trzeba zająć się jednym albo drugim, bo przedłużanie się takiego stanu rzeczy nie wpływa ani dobrze na związek ani na Panią. Zachęcam do skorzystania z konsultacji (i w tej sytuacji czy par czy indywidualna- każda będzie odpowiednia). Nie ma w końcu sytuacji bez wyjścia, więc proszę pozwolić sobie poradzić sobie :)

Proszę jak najszybciej zgłosić się po pomoc do psychologa. Każdy człowiek jest unikalny i każdy inaczej radzi sobie z przeciwnościami losu. W mojej ocenie kwalifikuje się Pani do interwencji kryzysowej.
Nie do końca wyjaśniła Pani co konkretnie się z Panią dzieje, mówiąc, że " dzieje się ze mną coś okropnego". Bez szczegółowego opisu trudno mi jest Panią pokierować. Jedyne co z pewnością będzie słuszne i może Pani zrobić to udać się sama bądź z mężem na konsultację do gabinetu psychologicznego. Psycholog po przeprowadzeniu z Panią szczegółowego wywiadu odpowie Pani na pytania i rozwieje wątpliwości.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Myślę, że ważniejsze jest zadać sobie pytanie: co mogę zrobić żeby zażegnać kryzys, w jaki sposób mogę sobie pomóc w radzeniu sobie ze stresem który przeżywam w związku z kryzysem. Oczywiście nie jestem w stanie odpowiedzieć Pani na te pytania. Proponowałabym skorzystać z pomocy psychologa. w gabinecie będzie mogła Pani dokładnie przedstawić swoje problemy i wspólnie z psychologiem je przepracować. Na pewno padnie propozycja podjęcia przez Państwa psychoterapii małżeńskiej. Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak