Jakie są skutki długiej przerwy w związku?

1 odpowiedzi
Chciałam zapytać, jakie mogą być skutki przerwy w związku? Jestem z moim chłopakiem już 4 lata. Natomiast ostatnio po moich problemach rodzinnych nie miałam czasu dla mojego niego i musiałam pomóc moim rodzicom, dlatego zażyczyłam sobie przerwę w związku. Nie potrafię wygospodarować teraz czasu dla chłopaka i mam nadzieje, że ten okres niedługo minie. On tej decyzji nie skomentował, ale myślę, że to rozumie. Jakie mogą być tego skutki?
Witam, trudno powiedzieć jakie mogą być skutki przerwy w Państwa relacji. Odpowiedź zależy od tego jak bliską relację mieli Państwo przed przerwą, na ile Pani chłopak faktycznie zrozumiał powód Pani decyzji, jakie oczekiwania macie Państwo od związku i od siebie nawzajem. Dodatkowo pytanie nasuwa się o przyczynę Pani potrzeby oddzielenia Państwa relacji od swoich trudności rodzinnych. Proszę sobie wyobrazić siebie za 5 lat w związku z tym chłopakiem, czy widzi Pani siebie jako szczęśliwą osobę? Spotka też Panią jeszcze wiele trudnych chwil w życiu, jak i nas wszystkich. Niektóre z nich mogą być łatwiejsze do przejścia jak ma się wspierającą osobę obok siebie. Czy sięgając w przyszłość Pani chłopak dobrze by się sprawdził jako przyjaciel rozumiejący i wspierający w tych trudnych sytuacjach?
Jeżeli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, sądzę że warto jest porozmawiać z chłopakiem o tym, że jest Pani trudno z tym że teraz nie ma Pani na niego czasu i dopytać jak on się z tym czuje. A następnie wspólnie wypracować co możecie razem zrobić żeby to zmienić. Powodzenia :)