jakie są metody leczenia przewlekłego bólu

4 odpowiedzi
Czy jakiś lekarz mógłby wytłumaczyć mi jakie są metody leczenia przewlekłego bólu stawu skokowego oraz macicy i jajników.
Czy można np. odciąć całkowicie czucie w nodze oraz macicy i jajnikach - niestety ginekolog i ortopeda rozłożyli ręce i kazali leczyć się już w poradni bólu, owszem mam taką ale jak na razie nikt mi nie pomógł miałam już wszystko całą aptekę od a do z dosłownie wszystko rehabilitacje fizykoterapię i nic a z macią i jajnikami walczę już od 12 r.ż czyli już 15 lat a z nogą od 2014 odkąd spadłam ze schodów.
Czy istnieje jakaś operacja usuwająca ból ze stawu skokowego oraz macicy i jajnikach ?
Szanowna Pani,
odnoszę wrażenie, że odpowiadam Pani po raz kolejny. Ponieważ sądzę, że wszystko co miałem do powiedzenia w krótkiej formia, napisałem wcześniej, a kłopot nadal jest aktualny, proszę postarać się o numer telefonu do mnie i zadzwonić. Wtedy może pomogę Pani jakoś bardziej konkretnie.
dr Andrzej Żytkowski

Ostatecznie można zgłosić się do Krakowa na Oddział Leczenia Bólu, tam wykonuje sie zabiegi polegajace na niszczeniu nerwów odpowiedzialnych za powstawanie tych dolegliwości bólowych. Trzeba wziąść skierowanie od swojego leczącego lekarza i tam umówić się z prof. Dobrogowskim
Witam. Jeśli chodzi o dolegliwości bólowe pochodzące z miednicy małej to najlepszą metodą jest zabieg neurolizy splotu podbrzusznego górnego. Jednak jest to dość skomplikowana blokada i potrzebna jest odpowiednia kwalifikacja do zabiegu i wykonanie najpierw blokady diagnostycznej. Jeśli chodzi o ból stawu skokowego to w zależności od przyczyny można spróbować dostawowego podania kolageny lub kwasu hialuronowego, ewentualnie zabiegu termolezji pulsacyjnej któregoś z nerwów okołokostkowych. Nie można całkowicie odciąć czucia w stawie skokowym bo wszystkie nerwy, które go unerwiają są nerwami mieszanymi- czuciowo ruchowymi i zniszczenie unerwienia wiązałoby się z upośledzeniem siły mięśniowej w obrębie stopy.Pozdrawiam
Polecam wizytę u osteopaty.