Jakie objawy sugerują astmę u dziecka?

4 odpowiedzi
Witam, chodzę z córeczką (ma 13 miesięcy) do pulmologa. Ma robione testy alergiczne na rączkach, lecz wychodzą negatywne. Od kilku dni bardzo mocno kaszle ma silne świsty na oskrzelach i duszności. Dostaje inhalacje 2 razy dziennie z berodualu i 2 razy z nebbud dodatkowo, 3 razy dziennie syrop salbutamol i raz dostała zastrzyk z dexavenu. Póki co jest bardzo znikoma poprawa, w czasie wakacji aż do jesieni też co chwile kaszlała i miała katar, lecz bez duszności. Pediatra podejrzewa u niej astmę (starszy syn ma astmę). Moje pytanie brzmi czy ona nie jest za mała na testy skórne i czy nie lepiej by było jej zrobić testy z krwi? Czy pediatra ma rację podejrzewając astmę? Gdzie można zrobić testy z krwi czy są na NFZ czy trzeba za nie płacić?
Szanowna/y Pani/e, nie jestem lekarzem, lecz psychoterapeutą. Nie umiem odpowiedzieć na Pani pytania.

Szanowna Pani, jestem psychoterapeutką i niestety w tym temacie nie pomogę Pani. Trzymam kciuki za zdrowie córki i dobrą drogę w leczeniu.
To pytania do internisty i pulmunologa, ewent. pediatry. Jedynie co mogę powiedzieć, to by Pani brała pod uwagę, że astma to choroba o etiologii psychosomatycznej i że może być dziedziczona systemowo. Proszę też wybrać się samej na konsultację psychologiczną, za dużo w Pani systemie rodzinnym lęku i nieufności / niewiary w siebie. Może Pani pomóc dzieciom pomagając sobie.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
witam
objawy , które Pani podaje są dość typowe dla astmy wczesnodziecięcej, nie koniecznie muszą testy wyjść dodatnie, można wykonać testy z krwi bezpłatnie tylko w poradni alergologicznej na NFZ, w gabinetach alergologicznych odpłatnie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.