Jakie mogą być przyczyny bezpłodności?

4 odpowiedzi
Witam. Mam 28 lat i od co najmniej 5 lat współżyję z partnerem bez zabezpieczenia z żadnym efektem. Nie wiem już co mam robić i gdzie się zgłosić, żeby ktoś konkretnie zajął sie moim przypadkiem. Chciałabym zostać mamą.
dobry wieczór - przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi ale byłem poza komputerem prawie 2 tygodnie.
Szanowna Pani, każdy ginekolog powinien Pani i pani Partnerowi udzielić wskazówek co do postępowania. wizyta powinna odbyć się z wszystkimi zainteresowanymi stronami. jest bardzo wiele aspektów - przekraczają one ramy krótkiej pisemnej odpowiedzi. proszę o kontakt telefoniczny podam kilka wskazówek.
z szacunkiem
Artur Mazur

Musi Pani wykonać szereg badań ale proponuje od najprostszego czyli badania nasienia partnera. Przy prawidłowym wyniku badania nasienia dopiero wtedy można rozpocząć Pani diagnostykę
Witam
Trzeba pokazać sie na wizycie u ginekologa i on juz pokieruje Panią i partnera na specjalistyczne badania.
Witam,
Jeśli regularnie współżyje Pani od 5 lat i nie ma ciąży należy rozpocząć diagnostykę niepłodności, najlepiej w specjalistycznej klinice leczenia niepłodności ale można też wykonać badanie nasienia we własnym zakresie a następnie ocenić owulację i ew. zaburzenia hormonalne u Pani. Zajmie się tym na poziomie podstawowym każdy ginekolog.
z poważeniem
Tomasz Łabiak