Jakie leczenie zastosować?

3 odpowiedzi
Witam, robiłam kontrolny MR po artroskopii kolana lewego, w którym wyszło, że mam skośną szczelinę pęknięcia w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej, naderwany troczek przyśrodkowy rzepki, niewielkie przyparcie boczne rzepki oraz niewielką ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym. Wszystkie więzadła, ciało Hoffy, chrząstki stawowe o prawidłowym sygnale i polożeniu . Na poprzednią artroskopię byłam kierowana z powodu pęknięcia łąkotki przyśrodkowej. Miałam zszywane ACL, natomiast lekarze twierdzili, że łąkotka zrosła się sama pod wpływem rehabilitacji i nic nie robili przy niej. Jakie leczenie należy zastosować w tym przypadku? Proszę o poradę i krótki opis ewentualnej operacji. Liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam serdecznie!
Zmiany opisywane w MR są istotne jeśli mają korelację kliniczną - to znaczy towarzysza im objawy tych uszkodzeń. Pęknięcia w rogu tylnym łąkotek przechodzą często bezobjawowo i nie są bezwarunkowym wskazaniem do operacji.

Dobry Wieczór,
Na pewno sugerowałbym kontakt z lekarzami, którzy Panią operowali.
Pozdrawiam.
Bardzo istotne jest badanie kliniczne, Zapraszam na wizytę.