Jakie badania wykonac przed wizytą u gastrologa?

2 odpowiedzi
Jakie pomocniczo wykonać badania do określenia diagnozy ? Co oznacza białko C-reaktywne poziom 1,6mg/L, bakteriuria przy braku klinicznych i biochemichnych objawów zakazenia układu moczowego, obnizona odporność, problemy chyba wszyskie (wysypka, przelewanie sie w żoładku, nadmierna potliwość), neuropatia, refluks zoładkowy, krew w kale?
Czy Pan, Panie Doktor podjąłby się diagnozy na podstawie w.w. wyników?
Często przychodzą do mnie pacjenci z problemami żołądkowymi i nie tylko, którzy mają już częściowo wykonane badania. Żeby powiedzieć czy będę mógł pomóc potrzebna jest dokładna rozmowa z pacjentem oraz badanie pacjenta- dopiero po tym można przyjrzeć się badaniom dodatkowym - zobaczyć co zostało wykonane a co jeszcze należy wykonać - i być może wtedy będzie można pomóc. Wątpię, żeby jakikolwiek lekarz podjął się stawiania diagnozy tylko na podstawie badań dodatkowych. W razie czego serdecznie zapraszam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Moje uszanowanie
Nie podejmę się postawienia diagnozy bez zbadania pacjenta. Krew w stolcu zawsze jest objawem bardzo niepokojącym i wymaga intensywnej diagnostyki. Białko C-reaktywne ma różne wartości w zależności od norm danego laboratorium diagnostycznego, więc bez nich nie jestem nawet w stanie powiedzieć czy jest nieprawidłowe. Bakteriuria bez objawów klinicznych u kobiety immunokompetentnej (ale też w zależności od miana) nie stanowi zazwyczaj wskazania do leczenia. Wizyta u gastrologa ma na celu głównie określenie jakie wykonać badania, jeżeli rozpoznanie nie jest oczywiste, więc trudno odpowiedzieć w prost jakie wykonać badania przed nią.