Jakie badania trzeba wykonać w kierunku kardiomiopatii?

5 odpowiedzi
Dzień Dobry. Chciałbym zrobić sobie badania w kierunku kardiomiopatii, ponieważ w mojej rodzinie wykryto tą chorobę. Jakie badania powinnam wykonać?
Szanowny Panie.
Podstawowym badaniem w diagnostyce kardiomiopatia jest echokardiografia, która może być wykonana już w czasie pierwszej wizyty. Jeśli tylko będzie wolny rejestrator holterowski, to można zakończyć pierwsze spotkanie założeniem "holtera" . Po (minimum) 24 godzinach można oddać rejestrator do recepcji przychodni. Zapis jest analizowany przeze mnie w ciągu kilku dni i otrzymuje Pan powiadomienie telefoniczne o możliwości odbioru wyniku.
W celu realizacji porady proponuję wizytę np. w Centrum Medycznym STOMADENT w Bolesławcu - powinny być jeszcze wolne miejsca w środę 24.02.2016.

Najważniejszym badaniem tzw przesiewowym jes echo serca. Reszta zależy od wyniku badania. Pozdrawiam Mariusz Kafara
Podstawowe badania to EKGi ECHO. Natomiast Holter EKG nie zawsze jest potrzebny. EKG proponuję wykonać przed wizytą - wystarczy zgłosić to na recepcji i przyjść trochę wcześniej, natomiast ECHO serca wykonuję na wizycie. Holter EKG trwa 24h + kilka dni na odczyt zapisu.
Pierwszym i podstawowym jest badanie echokardiograficzne - jest możliwe na pierwszej wizycie. Jeśli poprosi Pan rejestratorkę, dołożymy wszelkich starań, żeby umówić holter w tym czasie, choć standardowo zakładamy je rano. Proszę pamiętać, że kolejnego dnia i tak trzeba zwrócić urządzenie, a potem odebrać wynik - możemy go też wysłać w pdf pocztą elektroniczną.
Zapraszam
Proponuję zacząć diagnostykę od wykonania echokardiografii. Następnie do rozważenia w zależności od wyniku rezonans magnetyczny i badania genetyczne.